jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۵۹   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: معاون سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های شل و رپسول، از حصول توافق جدید با این دو شرکت برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی خبر داد. حجت‌الله غنیمی‌فرد در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های شل و رپسول برای مشارکت در فازهای 13 و 14 پارس جنوبی، گفت: به دنبال مذاکراتی که طی ماه‌های گذشته با این دو شرکت خارجی انجام شده بود، اخیرا تعریف جدیدی برای توسعه مقدماتی فاز 13 پارس جنوبی در شرکت ملی نفت انجام شده که این موضوع مورد تایید شل و رپسول نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به توافق‌های صورت گرفته با شرکت‌های شل و رپسول برای توسعه زودهنگام فاز 13 پارس جنوبی تصریح کرد: در این رابطه با طرف‌های خارجی نیز به توافق رسیده‌ایم تا توسعه کل پروژه فاز 13 پارس جنوبی را در قالب یک طرح مشترک و ترکیبی آغاز کنیم.

معاون امور سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران افزود: این توافق جدید به معنای آن خواهد بود که پس از آغاز توسعه زودهنگام، طرح توسعه بلندمدت این فاز پارس جنوبی آغاز شود تا بتوان خوراک مورد نیاز برای کارخانه پرشین ال.ان.جی تامین شود.

این مقام مسوول درخصوص تاخیرهای 4 تا 5 ساله ایجاد شده از سوی شرکت‌های شل و رپسول برای اجرایی کردن قرارداد توسعه بخش‌های بالادستی و پایین دستی فازهای 13 و 14 پارس جنوبی، توضیح داد: هم‌اکنون چند ماه به پایان قرارداد قبلی با این دو شرکت اروپایی باقی‌مانده است.

وی با اشاره به تغییرات به وقوع پیوسته در بازارهای جهانی نفت و گاز و به تبع آن تغییرات قیمتی ایجاد شده در خرید برخی تجهیزات موردنیاز این دو فاز، بیان کرد: در این باره برخی برآوردهای انجام شده قبلی دستخوش تغییراتی شده بود طوری که با توجه به افزایش قیمت‌ها امکان تامین برخی تجهیزات یا خدمات فنی جانبی در سال‌های گذشته فراهم نبود.

به گفته معاون سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت، همچنین براساس اعلام نمایندگان این دو شرکت خارجی، اعمال برخی تغییرات مدیریتی یا گروه‌های مذاکره‌کننده موجب ایجاد تاخیر در اجرای قرارداد قبلی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر