jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۵۹ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: معاون سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های شل و رپسول، از حصول توافق جدید با این دو شرکت برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی خبر داد. حجت‌الله غنیمی‌فرد در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های شل و رپسول برای مشارکت در فازهای 13 و 14 پارس جنوبی، گفت: به دنبال مذاکراتی که طی ماه‌های گذشته با این دو شرکت خارجی انجام شده بود، اخیرا تعریف جدیدی برای توسعه مقدماتی فاز 13 پارس جنوبی در شرکت ملی نفت انجام شده که این موضوع مورد تایید شل و رپسول نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به توافق‌های صورت گرفته با شرکت‌های شل و رپسول برای توسعه زودهنگام فاز 13 پارس جنوبی تصریح کرد: در این رابطه با طرف‌های خارجی نیز به توافق رسیده‌ایم تا توسعه کل پروژه فاز 13 پارس جنوبی را در قالب یک طرح مشترک و ترکیبی آغاز کنیم.

معاون امور سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران افزود: این توافق جدید به معنای آن خواهد بود که پس از آغاز توسعه زودهنگام، طرح توسعه بلندمدت این فاز پارس جنوبی آغاز شود تا بتوان خوراک مورد نیاز برای کارخانه پرشین ال.ان.جی تامین شود.

این مقام مسوول درخصوص تاخیرهای 4 تا 5 ساله ایجاد شده از سوی شرکت‌های شل و رپسول برای اجرایی کردن قرارداد توسعه بخش‌های بالادستی و پایین دستی فازهای 13 و 14 پارس جنوبی، توضیح داد: هم‌اکنون چند ماه به پایان قرارداد قبلی با این دو شرکت اروپایی باقی‌مانده است.

وی با اشاره به تغییرات به وقوع پیوسته در بازارهای جهانی نفت و گاز و به تبع آن تغییرات قیمتی ایجاد شده در خرید برخی تجهیزات موردنیاز این دو فاز، بیان کرد: در این باره برخی برآوردهای انجام شده قبلی دستخوش تغییراتی شده بود طوری که با توجه به افزایش قیمت‌ها امکان تامین برخی تجهیزات یا خدمات فنی جانبی در سال‌های گذشته فراهم نبود.

به گفته معاون سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت، همچنین براساس اعلام نمایندگان این دو شرکت خارجی، اعمال برخی تغییرات مدیریتی یا گروه‌های مذاکره‌کننده موجب ایجاد تاخیر در اجرای قرارداد قبلی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر