jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۷۲ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۲۸

آنتی وار در گزارشی نوشت: با وجود بحران کنونی در افغانستان و افزایش شکایتها مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری "حامد کرزای" از مخالفت خود با برگزاری دور دوم انتخابات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آنتی وار، هم اکنون بسیاری از مقامات دیپلماتیک در کابل در تلاشند تا رئیس جمهوری افغانستان را متقاعد به همکاری با کمیسیون بررسی به شکایتهای مربوط به انتخابات ریاست جمهوری کنند اما حامد کرزای هیچ توجهی به این درخواست ها ندارد و هم اکنون مخالفت خود را با برگزاری دور دوم انتخابات اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، گزارشهای زیادی مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان وجود دارد و در همین حال ماموران ستاد انتخاباتی کرزای اذعان کرده اند که در 800 حوزه رای گیری که به طور غیر رسمی و به صورت جعلی برپا شده بودند، هزاران رای ریخته شده است.

به نوشته آنتی وار، درحالی که سفیر افغانستان در واشنگتن در سخنانی در روز جمعه از احتمال برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور میان حامد کرزای و رقیب اصلی او عبدالله عبدالله خبر داد، طرفداران عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری هشدار دادند که درصورت اعلام پیروزی کرزای در انتخابات به خیابانها ریخته و تظاهرات می کنند.

این گزارش می افزاید: درحالی که حامد کرزای در انتظار اعلام پیروزی نهایی خود در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است، عبدالله عبدالله وزیر خارجه سابق این کشور منتظر پاسخ کمیسیون بررسی به شکایتها درباره تقلب در این دوره از رقابت هاست که احتمال می رود به زودی دور دوم انتخابات برگزار شود.

حامد کرزای پیشتر در گفتگو با شبکه تلویزیونی "ABC" آمریکا خاطر نشان کرد که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان "خوب، منصفانه و قابل تحسین" بوده است. کرزای همچنین با رد ادعاهای مربوط به تقلب گسترده در این انتخابات، هشدار داد این واقعه نباید به کابوس مردم افغانستان و عامل ایجاد اختلاف در این کشور تبدیل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر