jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۷۲   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۲۸

آنتی وار در گزارشی نوشت: با وجود بحران کنونی در افغانستان و افزایش شکایتها مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری "حامد کرزای" از مخالفت خود با برگزاری دور دوم انتخابات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آنتی وار، هم اکنون بسیاری از مقامات دیپلماتیک در کابل در تلاشند تا رئیس جمهوری افغانستان را متقاعد به همکاری با کمیسیون بررسی به شکایتهای مربوط به انتخابات ریاست جمهوری کنند اما حامد کرزای هیچ توجهی به این درخواست ها ندارد و هم اکنون مخالفت خود را با برگزاری دور دوم انتخابات اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، گزارشهای زیادی مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان وجود دارد و در همین حال ماموران ستاد انتخاباتی کرزای اذعان کرده اند که در 800 حوزه رای گیری که به طور غیر رسمی و به صورت جعلی برپا شده بودند، هزاران رای ریخته شده است.

به نوشته آنتی وار، درحالی که سفیر افغانستان در واشنگتن در سخنانی در روز جمعه از احتمال برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور میان حامد کرزای و رقیب اصلی او عبدالله عبدالله خبر داد، طرفداران عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری هشدار دادند که درصورت اعلام پیروزی کرزای در انتخابات به خیابانها ریخته و تظاهرات می کنند.

این گزارش می افزاید: درحالی که حامد کرزای در انتظار اعلام پیروزی نهایی خود در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است، عبدالله عبدالله وزیر خارجه سابق این کشور منتظر پاسخ کمیسیون بررسی به شکایتها درباره تقلب در این دوره از رقابت هاست که احتمال می رود به زودی دور دوم انتخابات برگزار شود.

حامد کرزای پیشتر در گفتگو با شبکه تلویزیونی "ABC" آمریکا خاطر نشان کرد که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان "خوب، منصفانه و قابل تحسین" بوده است. کرزای همچنین با رد ادعاهای مربوط به تقلب گسترده در این انتخابات، هشدار داد این واقعه نباید به کابوس مردم افغانستان و عامل ایجاد اختلاف در این کشور تبدیل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر