jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۸۹ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه سیاسی: وزیر کشور با بیان این‌که هیچ منطقی به اندازه گفتگو کارایی ندارد، گفت: بالاترین هدف تامین مصالح ملت‌های منطقه است. به گزارش ایرنا، مصطفی محمد نجار در ششمین اجلاس وزرای کشور همسایه عراق افزود: هیچ راه حلی ضروری‌تر از ادامه وحدت مواضع کشورها در قبال تحولات امنیتی منطقه و تقویت همکارها وجود ندارد. وی با اشاره به موفقیت‌های ملت و دولت عراق در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی گفت: رایزنی‌های صمیمانه و نشست‌های برادرانه که با هدف کمک به توسعه، ثبات و امنیت در عراق و توسعه امنیت در کل منطقه برگزار می‌شود هدفی مهم و قابل وصول است که با همیاری جمعی و اراده سیاسی کشورها تحقق می‌یابد. وزیر کشور تصریح کرد: ناامنی و بی ثباتی در عراق و کل منطقه اصالت ندارد و تا حد بسیار، وارداتی است که با هدف کسب منافع نامشروع توسط قدرت‌های خارجی به منطقه تحمیل می‌شود.

محمدنجار افزود: وظیفه جمعی ما اقتضا می‌کند تا مسوولیت مهم و خطیر خود را در مقابل پدیده شوم ناامنی و تروریسم که هر روز در بخشی از سرزمین‌های ما اتفاق می‌افتد درک کنیم و ضمن همبستگی و پرهیز از تفرقه و جدایی همدل و یکصدا در مقابل آن واکنش مناسب نشان دهیم و شیوه‌های مقابله موثر اتخاذ کنیم. وی، اشغالگران را عامل اساسی بی‌ثباتی در عراق دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر بر لزوم خروج بدون قید و شرط و هرچه سریع‌تر نیروهای اشغالگر از عراق به عنوان مهم‌ترین عامل برقراری امنیت و ثبات پایدار در این کشور تاکید می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر