jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۱۰۸ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: 10 هنرمند کاریکاتوریست به دلیل موفقیت‌شان در جشنواره‌های بین‌المللی کاریکاتور طی 2ماه اخیر تقدیر شدند.

به گزارش ایسنا، محمود شالویی، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی در مراسمی که به همین منظور در کتابخانه موزه هنرهای معاصر برپا شده بود، با اشاره به این‌که حمایت از قشر کاریکاتوریست تکلیف جدی دفتر هنرهای تجسمی است، افزود: کاریکاتور در عین این‌که جلوه‌ای از بشاشیت و شادی است؛ اما می‌تواند عالی‌ترین مضامین را به‌کار گیرد و در برابر ظلم و ستم همچون یک تیغ برنده عمل کند، از این‌روست که ما همت خود را برای حمایت همه‌جانبه از این هنر به‌کار گرفته‌ایم و حمایت از شما را تکلیف جدی دفتر هنرهای تجسمی می‌دانیم.

همچنین مسعود شجاعی‌طباطبایی؛ مدیر خانه کاریکاتور نیز در بخش دیگری از این نشست، گفت: کاریکاتوریست‌ها هنرمندان بدون شرح هستند و افرادی که امروز در این مراسم دعوت شده‌اند، بجز 2 نفر، شهرستانی محسوب می‌شوند، آنها طی این مدت کوتاه، عناوین بسیار قابل توجهی را در عرصه بین‌المللی کسب کردند و کشور ایران را در معرض یک جریان بزرگ در عرصه کاریکاتوری قرار دادند.

او با تاکید بر جلوه‌های این موفقیت در قیاس با سال‌های گذشته تصریح کرد: زمانی که ما در سال 71 انتشار مجله ایران کاریکاتور را شروع کردیم، بسیاری از هنرمندان برجسته بین‌المللی حتی گمان نمی‌کردند در کشور ما هنر کاریکاتور جایگاهی داشته باشد؛ اما بعد از یک دهه امروز به جایی رسیده‌ایم که ایران جزو 3 کشور اصلی و فعال در عرصه کاریکاتور است.

او به موفقیت این هنرمندان اشاره کرد و افزود: ظرف 2 ماه اخیر هنرمندان ایرانی توانستند جوایز اصلی مسابقات بین‌المللی کاریکاتور را در کشور‌های مختلف از آن خود کنند. این در حالی است که طی 3 ‌سال گذشته بیش از 100 هنرمند کاریکاتوریست مقام کسب کردند و امیدواریم بزودی یا در خلال برگزاری دومین دوره از جشنواره تجسمی فجر شرایطی فراهم شود تا از تمام این افراد تقدیر کنیم.

مدیر خانه کاریکاتور همچنین درباره چگونگی انتخاب این 10 هنرمند برای تقدیر گفت: هنرمندان بی‌شماری در این مدت مقام کسب کرده بودند؛ اما تصمیم گرفتیم تنها از10 هنرمندی که رتبه‌های اول تا سوم یا جوایز ویژه کسب کرده‌اند، تقدیر کنیم و بزودی از مابقی این هنرمندان نیز قدردانی می‌شود. در بخش پایانی این مراسم لوح تقدیر خانه کاریکاتور و دفتر هنرهای تجسمی به شهرام رضایی، سعید صادقی، محمدعلی خلجی، وحید جعفری، علی آقایی، محسن جعفری، جواد تکجو، عالیه مظاهری، محمدرضا بابایی و شاهین کلانتری (جوان‌ترین کاریکاتوریست) اهدا شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر