jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۸۱ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: تحقیقات نشان می‌دهد؛ مصرف ماهی به علت دارا بودن امگا 3 احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد. دکتر علیرضا فرمندی، متخصص تغذیه در گفتگو با ایسنا گفت: امگا 3 باعث می‌شود که سلول‌های سرطانی پروستات به قسمت‌های دیگر مانند مغز استخوان صدمه نزند.

وی تصریح کرد: امگا 3 موجود در ماهی‌های چرب مانند ماهی قزل‌آلا و ماهی تن می‌تواند ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش دهد. همچنین امگا 3 و امگا 6 سلامتی بدن را تضمین و از ابتلا به سلول‌های سرطانی پروستات که در بدن بسیار زیاد هستند جلوگیری می‌کند و مانع از انتشار آنها در تمام بدن می‌شود.دکتر فرمندی در ادامه تاکید کرد: افراد مبتلا به سرطان پروستات بهتر است که هفته‌ای 4 بار ماهی را در وعده‌های غذایی خود بگنجانند.وی سبزیجات، آجیل و دانه‌ها را از مهم‌ترین منابع امگا 6 عنوان و تصریح کرد: سرطان پروستات یکی از بیماری‌های شایع در میان مردان است و اگر کنترل نشود سالانه در حدود 3 هزار نفر را مبتلا خواهد کرد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر