jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۵۶ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه حوادث: کیف‌قاپ سابقه‌دار که با اغفال دختری جوان به بهانه ازدواج، او را در دام خود گرفتار کرده بود و با همدستی این دختر،‌ با زور و تهدید چاقو از زنان و مردان پایتخت کیف‌قاپی می‌کرد، به همراه همدستانش دستگیر شد.

سرهنگ مهرداد یگانه، رئیس پایگاه دوم آگاهی تهران با اشاره به این پرونده به «جام‌جم» گفت: چندی پیش، زنی با مراجعه به مرکز پلیس، از سرقت 3 میلیون تومان پول خود از سوی راکبان یک دستگاه موتورسیکلت خبر داد.

پس از شکایت این زن، پرونده‌ای تشکیل شد و ماموران با اطلاعاتی که از شاکی به دست آوردند، به چهره‌نگاری رایانه‌ای از وی پرداختند و جستجو برای دستگیری 2 جوان کیف‌قاپ آغاز شد تا این‌که شکایت های مشابه دیگری در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی تهران قرار گرفت. کارآگاهان در بررسی از شیوه‌های سرقت و تصاویر رایانه‌ای از 2 کیف‌قاپ فراری متوجه شدند همگی شاکیان به یک شیوه مورد دستبرد قرار گرفته‌اند و تصاویر رایانه‌ای 2 جوان کیف‌قاپ با هم مطابقت دارد.

کارآگاهان که احتمال می‌دادند 2 مرد کیف‌قاپ باید همدست دیگری در بانک داشته باشند تا به کمک وی، مشتریان بانک‌ها را شناسایی کنند، به بازبینی دوربین‌های مداربسته بانک‌های غرب و شمال غرب تهران که مالباختگان از آنجا خارج شده بودند، پرداختند و تصویر یک دختر جوان را به‌دست آوردند که در روزهای سرقت به عنوان مشتری در کنار مالباخته‌ها قرار می‌گرفت و پیش از خارج شدن آنها از بانک‌ها، خارج می‌شد.

سرهنگ یگانه ادامه داد: با به دست آمدن این اطلاعات، دختر جوان تحت تعقیب قرار گرفت و خانه‌اش در یکی از محله‌های غرب تهران شناسایی و دستگیر شد.

با انتقال این دختر جوان به پایگاه دوم آگاهی تهران، از وی بازجویی شد و او هرگونه همکاری با 2 جوان کیف‌قاپ را انکار کرد.

به دنبال انکار دختر جوان، وی در مواجهه حضوری با تعدادی از شاکیان قرار گرفت که آنها به محض مشاهده وی، او را شناسایی کردند و گفتند وی همان فردی است که او را بیرون از بانک‌ها همراه با سارقان مشاهده کرده‌اند.

با مشخص شدن این موضوع، دختر جوان مورد بازجویی دوباره قرار گرفت و ادعا کرد، یکی از تصاویر متعلق به جوانی به نام احسان است که 10 روز قبل با او نامزد شده و فقط برای نقد کردن چک‌های وی به بانک‌ها مراجعه کرده است. به این ترتیب، 2 جوان کیف‌قاپ تحت تعقیب قرار گرفتند تا سرانجام 3 روز قبل، دستگیر شدند و در بازجویی‌های پلیسی به 50 فقره کیف‌قاپی اعتراف کردند.

اعتراف سارقانبه مجروح کردن مالباخته‌ها

احسان متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: من و دوستم دارای سوابق متعدد کیفری درخصوص سرقت و کیف‌قاپی هستیم. من و هم‌سلولی‌ام پس از آزادی از زندان، با پرسه زدن مقابل بانک‌های غرب و شمال غرب تهران از مشتری‌های بانک‌ها اعم از زن و مرد سرقت می‌کردیم و از هر سرقت 3تا 10 میلیون تومان به دست می‌آوردیم و در صورت مقاومت مشتریان، آنها را با چاقو مجروح می‌کردیم.

برای این‌که ردی از خود برجای نگذاریم، دختری را اغفال و 10 روز قبل، با او نامزد کردم و در این مدت، از او می‌خواستم به بهانه نقد کردن چک‌ها به بانک‌ها برود و بعد در تماس تلفنی، از وضعیت بانک از او سوال می‌کردم و وقتی از وضعیت مشتریان آگاه می‌شدم، از او می‌خواستم به یکی از خیابان‌های مجاور بانک برود و منتظر من بماند و بعد از آن، پس از خروج سوژه‌ها از بانک‌ها، آنها را تعقیب و با چاقو تهدید به مرگ می‌کردم و کیفشان را به سرقت می‌بردم.

بنابر این گزارش، متهمان با قرار قانونی از سوی بازپرس مراد عباسی رئیس شعبه دوم دادسرای ناحیه 5 تهران، روانه بازداشتگاه پلیس شدند و تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر