jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۵۲ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

گروه بین‌الملل: احمد داووداوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد آنکارا به دلیل تجاوزات جنایتکارانه اسرائیل علیه نوار غزه مانع مشارکت این رژیم در رزمایش نظامی ناتو شده است. داووداوغلو در مصاحبه با شبکه خبری CNN ، گفت: امیدواریم که اوضاع غزه بهبود یابد و همه امور به روند دیپلماتیک خود بازگردد.وی افزود: باید فضای مثبتی بر غزه حاکم شود که تأثیر مثبتی نیز بر روابط ترکیه و اسرائیل خواهد داشت اما در شرایط کنونی ما از این رفتار و روش اسرائیل انتقاد می‌کنیم.ترکیه در حالی مصرانه با مشارکت ارتش اسرائیل در رزمایش این کشور مخالفت کرده که ایتالیا و آمریکا نیز به دلیل لغو مشارکت اسرائیل در این رزمایش از مشارکت درآن انصراف دادهاند. رزمایش عقاب آناتولی هر چند سال یک بار در تاریخ بین 12 تا 23 اکتبر با هدف حمایت و تقویت همکاری نظامی هوایی بین کشورهای عضو پیمان ناتو برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر