jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۶۹۷۷   ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۲:۲۱

نخست وزیر ترکیه تصمیم به لغو حضور ارتش رژیم صهیونیستی در رزمایش عقاب آناتولی را خواست مردم کشورش دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "رجب طیب اردوغان" با اشاره به لغو رزمایش مشترک نظامی که قرار بود با مشارکت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی برگزار شود، اظهار داشت : خواست مردم کشورم در این مسئله تاثیرگذار بود.

 وی افزود : در تصمیم برای جلوگیری از مشارکت اسرائیل در رزمایش عقاب آناتولی، افکار عمومی مردم ترکیه بسیار نقش داشتند و آنان با مشارکت تل آویو موافق نبودند.

رزمایش عقاب آناتولی در پنج سال اخیر با مشارکت ناتو، آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه در اراضی این کشور برگزار شده بود. این مانور پس از درخواست آنکارا مبنی بر مشارکت نکردن رژیم تل آویو در آن به سبب جنایات جنگی صهیونیستها در غزه و در پی مخالفت آمریکا به طور کلی لغو شد.

این در حالی است که "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات، با کاستن از شدت تیرگی کنونی روابط با ترکیه اظهار داشت : این روابط همواره فراز و فرودهایی داشته است.

وی روابط با ترکیه را برای رژیم صهیونیستی مهم و راهبردی دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر