jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۶۹۷۷ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۲:۲۱

نخست وزیر ترکیه تصمیم به لغو حضور ارتش رژیم صهیونیستی در رزمایش عقاب آناتولی را خواست مردم کشورش دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "رجب طیب اردوغان" با اشاره به لغو رزمایش مشترک نظامی که قرار بود با مشارکت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی برگزار شود، اظهار داشت : خواست مردم کشورم در این مسئله تاثیرگذار بود.

 وی افزود : در تصمیم برای جلوگیری از مشارکت اسرائیل در رزمایش عقاب آناتولی، افکار عمومی مردم ترکیه بسیار نقش داشتند و آنان با مشارکت تل آویو موافق نبودند.

رزمایش عقاب آناتولی در پنج سال اخیر با مشارکت ناتو، آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه در اراضی این کشور برگزار شده بود. این مانور پس از درخواست آنکارا مبنی بر مشارکت نکردن رژیم تل آویو در آن به سبب جنایات جنگی صهیونیستها در غزه و در پی مخالفت آمریکا به طور کلی لغو شد.

این در حالی است که "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات، با کاستن از شدت تیرگی کنونی روابط با ترکیه اظهار داشت : این روابط همواره فراز و فرودهایی داشته است.

وی روابط با ترکیه را برای رژیم صهیونیستی مهم و راهبردی دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر