jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۹۲   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

پروژه‌هایی که نیمه‌تمام ماند

پرداخت نشدن 50 درصد اعتبارات مدرسه‌سازی

گروه جامعه: رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، گفت: بخشی از پروژه‌های خیرساز مدارس به دلیل تامین نشدن سهم 50 درصدی مشارکت دولت در مدرسه‌سازی نیمه‌تمام مانده است. محمدرضا حافظی درباره مهم‌ترین موانع موجود مدرسه‌سازی توسط خیران مدرسه‌ساز در کشور، در گفتگو با ایسنا، یکی از عمده‌ترین این موانع را مشکل تامین زمین و زیربنای فضای آموزشی بویژه کلانشهری همچون تهران ذکر کرد.

وی یکی از راه‌حل‌های در نظر گرفته‌شده برای حل این مشکل بویژه در تهران را همکاری شهرداری دانست و گفت: هم‌اکنون در بسیاری از مناطق بخصوص در مرکز شهر، مدارسی وجود دارند که برای مثال در کوچه‌های باریک واقع شده و بشدت نیازمند بازسازی هستند. در عین حال با توجه به برخی امکانات که در اختیار شهرداری است، آموزش و پرورش می‌تواند این مدارس را به شهرداری واگذار کند و در قبال آن از امکانات شهرداری برخوردار شود، به عنوان مثال شهرداری زمین‌هایی را در مسیر خیابان‌ها به آموزش و پرورش واگذار کند تا آموزش و پرورش با مشارکت خیران مدرسه‌ساز بتواند مدارسی با فضای مناسب و طبقاتی احداث کند.

وی با بیان این‌که خیران زیادی برای اقدام در این زمینه و خرید زمین برای مدرسه‌سازی اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: طبق بررسی‌ها، هم‌اکنون 10 مجموعه بزرگ شامل زمین و ساختمان در تهران وجود دارد که با خرید آنها توسط خیران و واگذاری آنها از سوی شهرداری می‌توان مشکلات کمبود فضای آموزشی را حل کرد.

این مقام مسوول همچنین درباره امکان تغییر کاربری و نام مدارس خیرساز در کشور گفت: آموزش و پرورش طبق قانون مجاز به تغییر کاربری و حتی نام مدارس خیرساز بدون جلب نظر خیر نیست و هرگونه اقدام در این زمینه غیرقانونی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر