jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۱۹ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختلالات موجود در شبکه همراه اول در چند روز گذشته تصریح کرد: «علت این اختلالات یکی تجهیزات شبکه است و طبیعتا در زمان انتقال از تجهیزات گذشته به تجهیزات نو این اختلالات پیش می‌آید و دوم اینکه ما یک سری مشکلاتی در محل سایت‌ها و آنتن‌های بی‌تی‌اس‌داریم.»

به گزارش ایسنا، رضا تقی‌پور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره کاهش هزینه اینترنت اظهار کرد: «هر سرویس و خدمتی یک قیمت تمام‌شده دارد. ما در وهله اول باید سعی کنیم بخش‌هایی از قیمت تمام‌شده را که به هزینه‌های ارزی و هزینه‌هایی مربوط است و به‌صورت اجاره پرداخت می‌شوند پایین بیاوریم؛ در مرحله بعدی ایجاد رقابت و امکان ارائه این خدمات توسط اپراتورهای بیشتر، ‌کمک خواهد کرد که این خدمات ارزان‌تر به مردم ارائه شود.«

او افزود: «طبیعتا همکاران ما مجبورند که در تلفن همراه محل بی‌تی‌اس‌ها را جا‌به‌جا کنند که تا حدود زیادی مرتفع شده و امیدواریم با مقررات خاصی که همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی را بیش‌تر طلب می‌کند این نقل و انتقالات را به حداقل برسانیم که شاهد مشکلات اینچنینی نباشیم.»

او در پایان تصریح کرد: «بعضا برخی دستگاه‌های اجرایی که محل را در اختیار ما قرار داده‌اند درخواست جا به جایی این محل را دارند به طوری که در شش ماه گذشته مجبور به تعویض محل 52 سایت در شهر تهران شدیم.»

البته آقای وزیر توضیح ندادند که هزینه دسترسی اینترنت در ایران که نسبت به کشورهای توسعه‌یافته نزدیک به هزار برابر است، چگونه با افزایش اپراتورها، که از چند سال پیش به‌دلایل گوناگون تعدادشان کاهش یافت، ارزان خواهد شد؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر