jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۱۹   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختلالات موجود در شبکه همراه اول در چند روز گذشته تصریح کرد: «علت این اختلالات یکی تجهیزات شبکه است و طبیعتا در زمان انتقال از تجهیزات گذشته به تجهیزات نو این اختلالات پیش می‌آید و دوم اینکه ما یک سری مشکلاتی در محل سایت‌ها و آنتن‌های بی‌تی‌اس‌داریم.»

به گزارش ایسنا، رضا تقی‌پور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره کاهش هزینه اینترنت اظهار کرد: «هر سرویس و خدمتی یک قیمت تمام‌شده دارد. ما در وهله اول باید سعی کنیم بخش‌هایی از قیمت تمام‌شده را که به هزینه‌های ارزی و هزینه‌هایی مربوط است و به‌صورت اجاره پرداخت می‌شوند پایین بیاوریم؛ در مرحله بعدی ایجاد رقابت و امکان ارائه این خدمات توسط اپراتورهای بیشتر، ‌کمک خواهد کرد که این خدمات ارزان‌تر به مردم ارائه شود.«

او افزود: «طبیعتا همکاران ما مجبورند که در تلفن همراه محل بی‌تی‌اس‌ها را جا‌به‌جا کنند که تا حدود زیادی مرتفع شده و امیدواریم با مقررات خاصی که همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی را بیش‌تر طلب می‌کند این نقل و انتقالات را به حداقل برسانیم که شاهد مشکلات اینچنینی نباشیم.»

او در پایان تصریح کرد: «بعضا برخی دستگاه‌های اجرایی که محل را در اختیار ما قرار داده‌اند درخواست جا به جایی این محل را دارند به طوری که در شش ماه گذشته مجبور به تعویض محل 52 سایت در شهر تهران شدیم.»

البته آقای وزیر توضیح ندادند که هزینه دسترسی اینترنت در ایران که نسبت به کشورهای توسعه‌یافته نزدیک به هزار برابر است، چگونه با افزایش اپراتورها، که از چند سال پیش به‌دلایل گوناگون تعدادشان کاهش یافت، ارزان خواهد شد؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی