jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۴۰ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: یک متخصص فیزیوتراپی گفت: شکستن قولنج کمر و تکرار آن موجب وارد آمدن آسیب‌های جدی به مهره‌های کمر و التهاب مفاصل می‌شود. دکتر فاطمه حمیدیان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: قولنج یا گرفتگی عضلات، عارضه‌ای است که در اثر عوامل فیزیکی مانند قرارگیری در وضعیت یکسان به مدت طولانی یا کمبود مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم در بدن به وجود می‌آید.

وی افزود: شکستن قولنج به هیچ وجه درست نیست و می‌تواند موجب آسیب‌های جدی مهره‌های کمر و ابتلا به کمردردهای مزمن شود.

حمیدیان تصریح کرد: توصیه می‌شود برای پیشگیری از ابتلا به قولنج به وضعیت بدن در طول روز توجه داشته و در صورت انجام کار یکنواخت به ازای هر یک ساعت 10 دقیقه وضعیت بدن را تغییر داده و نرمش کنید.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن ازجمله کلسیم و منیزیم نیز از بروز قولنج پیشگیری می‌کند.

این متخصص فیزیوتراپی اظهار کرد: قولنج توسط کشیدن عضله رفع می‌شود ولی این کار باید توسط فیزیوتراپیست انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر