jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۳۲   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

هشدار! آمار ابتلا به سرطان رو به فزونی است

ضرورت تدوین استراتژی مقابله با سرطان

گروه سلامت: رئیس انجمن سرطان ایران با اشاره به رشد فزاینده سرطان در کشور طی 2 دهه آینده از مسوولان وزارت بهداشت خواست با تنظیم استراتژی مقابله با سرطان از هم‌اکنون برای مقابله با این بیماری برنامه‌ریزی کنند. دکتر عبدالله فضلعلی‌زاده که به مناسبت برپایی پنجمین همایش انجمن سرطان ایران که 28 تا 30 مهر در مرکز همایش‌های رازی تهران برپا می‌شود، سخن می‌گفت، با اعلام این خبر افزود: ما برای برنامه‌ریزی صحیح به داشتن آمار دقیقی از ابتلا به انواع سرطان‌ها در کشور نیازمندیم و برای رفع این معضل، وجود یک مرکز ملی برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل انواع آمار سرطان‌ها بشدت احساس می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر تنها 300 آنکولوژیست (متخصص درمان سرطان) در کشور مشغول به فعالیتند که براساس استانداردهای موجود باید، این رقم به 600 نفر افزایش یابد. به گفته رئیس انجمن سرطان ایران با توجه به ریزش این افراد طی سال‌های آتی بر اثر بازنشستگی، کهولت سن و... از یک سو و از سوی دیگر افزایش تعداد بیماران سرطانی، نیازمند تربیت نیروی انسانی بیشتری در این زمینه و نیز ایجاد و تجهیز مراکز درمان سرطان هستیم.

وی تصریح کرد: طبق آمارهای موجود، تعداد بیماران سرطانی از 11 میلیون و 800 هزارنفر در سال 2005 با 55 درصد رشد به تعداد 18‌میلیون و 200 هزار نفر در سال 2020 خواهد رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر