jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۳۲ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

هشدار! آمار ابتلا به سرطان رو به فزونی است

ضرورت تدوین استراتژی مقابله با سرطان

گروه سلامت: رئیس انجمن سرطان ایران با اشاره به رشد فزاینده سرطان در کشور طی 2 دهه آینده از مسوولان وزارت بهداشت خواست با تنظیم استراتژی مقابله با سرطان از هم‌اکنون برای مقابله با این بیماری برنامه‌ریزی کنند. دکتر عبدالله فضلعلی‌زاده که به مناسبت برپایی پنجمین همایش انجمن سرطان ایران که 28 تا 30 مهر در مرکز همایش‌های رازی تهران برپا می‌شود، سخن می‌گفت، با اعلام این خبر افزود: ما برای برنامه‌ریزی صحیح به داشتن آمار دقیقی از ابتلا به انواع سرطان‌ها در کشور نیازمندیم و برای رفع این معضل، وجود یک مرکز ملی برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل انواع آمار سرطان‌ها بشدت احساس می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر تنها 300 آنکولوژیست (متخصص درمان سرطان) در کشور مشغول به فعالیتند که براساس استانداردهای موجود باید، این رقم به 600 نفر افزایش یابد. به گفته رئیس انجمن سرطان ایران با توجه به ریزش این افراد طی سال‌های آتی بر اثر بازنشستگی، کهولت سن و... از یک سو و از سوی دیگر افزایش تعداد بیماران سرطانی، نیازمند تربیت نیروی انسانی بیشتری در این زمینه و نیز ایجاد و تجهیز مراکز درمان سرطان هستیم.

وی تصریح کرد: طبق آمارهای موجود، تعداد بیماران سرطانی از 11 میلیون و 800 هزارنفر در سال 2005 با 55 درصد رشد به تعداد 18‌میلیون و 200 هزار نفر در سال 2020 خواهد رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر