jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۶۵۸۳   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۳۶

کاردار آلمان در تهران در پی اظهارات مداخله‌جویانه معاون وزیر خارجه این کشور درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران، امروز سه‌شنبه به وزارت امور خارجه کشورمان فراخوانده شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در پی اظهارات مداخله‌جویانه معاون وزیر امور خارجه آلمان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، کاردار آلمان در تهران امروز سه‌شنبه 21/ 7/ 88 به وزارت امور خارجه فراخوانده و نسبت به اظهارات غیر متعارف و غیردیپلماتیک معاون وزیر امور خارجه این کشور شدیداً اعتراض شد.

در این دیدار معاون اداره اول غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به رشد روندهای ضد دموکراتیک در جمهوری فدرال آلمان از جمله ممنوع کردن شرکت‌ تعدادی از احزاب آلمانی در انتخابات اخیر پارلمانی این کشور نسبت به این موضوع ابراز تاسف کرد.

در این ملاقات همچنین از تقویت جریانات اسلام هراس در آلمان و نیز تضییقات ایجاد شده علیه جامعه مسلمان ساکن در آلمان ابراز نگرانی شده و تاکید شد که دولت آلمان نباید زمینه تقویت این قبیل تفکرات افراطی را فراهم آورد.

کاردار آلمان در این دیدار تاکید کرد که مراتب مطرح شده دراین ملاقات را در اسرع وقت به مقامات ذیربط کشور متبوعش منتقل خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر