jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۴۵۹ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

کرج - خبرنگار جام‌جم: ایران از نظرجایگاه علمی به رتبه 15 در جهان رسید. مسوول کارگروه توسعه فناوری و تولید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در دومین همایش ملی کاربرد نانو تکنولوژی در بخش کشاورزی در کرج با بیان این مطلب گفت: رسیدن به این رتبه با افزایش ارائه و چاپ مقالات علمی مطابق با استانداردهای بین‌المللی در نیمه نخست سال 2009 میلادی صورت گرفت.حمیدرضا شاهوردی افزود: این درحالی است که رتبه علمی ایران در سال 2003 میلادی 51 بود.

وی با مثبت ارزیابی کردن فضای علمی ایجادشده در کشور اظهار کرد: با ادامه این روند در 3 تا 4 سال آینده رتبه 10 علمی در جهان را کسب خواهیم کرد. مسوول کارگروه توسعه فناوری و تولید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور، ارائه مقالات علمی مطابق با استانداردهای بین‌المللی توسط پژوهشگران را برای رسیدن به اهداف علمی کشور، ضروری دانست و گفت: دانشگاه‌ها نیز باید اجرای برنامه‌های پژوهشی با هدف ارائه این مقالات را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند. وی افزود: هم‌اکنون 650 پایان‌نامه دکترا و 3000 پایان‌نامه کارشناسی فناوری نانو با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در حال انجام است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر