jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۴۵۹   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

کرج - خبرنگار جام‌جم: ایران از نظرجایگاه علمی به رتبه 15 در جهان رسید. مسوول کارگروه توسعه فناوری و تولید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در دومین همایش ملی کاربرد نانو تکنولوژی در بخش کشاورزی در کرج با بیان این مطلب گفت: رسیدن به این رتبه با افزایش ارائه و چاپ مقالات علمی مطابق با استانداردهای بین‌المللی در نیمه نخست سال 2009 میلادی صورت گرفت.حمیدرضا شاهوردی افزود: این درحالی است که رتبه علمی ایران در سال 2003 میلادی 51 بود.

وی با مثبت ارزیابی کردن فضای علمی ایجادشده در کشور اظهار کرد: با ادامه این روند در 3 تا 4 سال آینده رتبه 10 علمی در جهان را کسب خواهیم کرد. مسوول کارگروه توسعه فناوری و تولید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور، ارائه مقالات علمی مطابق با استانداردهای بین‌المللی توسط پژوهشگران را برای رسیدن به اهداف علمی کشور، ضروری دانست و گفت: دانشگاه‌ها نیز باید اجرای برنامه‌های پژوهشی با هدف ارائه این مقالات را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند. وی افزود: هم‌اکنون 650 پایان‌نامه دکترا و 3000 پایان‌نامه کارشناسی فناوری نانو با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در حال انجام است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر