jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۴۵۸   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

کرمان - خبرنگار جام‌جم: ناشران داخلی و خارجی در قالب نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان گردهم می‌آیند تا با ارائه جدیدترین آثار خود حال و هوای کرمان، عطر بینش و دانش بدهد و رنگ و بوی کتاب و مطالعه به خود بگیرد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این باره گفت: ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان با حضور 600 ناشر داخلی و خارجی از 27 مهرماه لغایت 3 آبان ماه در مصلای این شهر برگزار می‌شود. مهدی محبان، فضای این نمایشگاه را بالغ بر 13 هزار مترمربع عنوان کرد و افزود: در نمایشگاه امسال 75 هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف عرضه می‌شود که در مقایسه با سال گذشته، رشد داشته است.وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های جنبی در طول زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تصریح کرد: اجرای 7 برنامه شبانگاهی، برگزاری جشنواره کتاب کودک و نوجوان، کارگاه‌های فرهنگی و هنری، نشست‌های تخصصی، مسابقه عکاسی و نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی، از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب کرمان است.

به گفته وی، ضمن توزیع 500 میلیون تومان بن کتاب، تخفیف 40 درصدی نیز به خریداران داده می‌شود.

در همین راستا از ارومیه ، خبرنگار جام‌جم گزارش داد که هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب آذربایجان غربی با حضور ناشران کشوری و استانی در محل دائمی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی آذربایجان غربی واقع در پارک جنگلی ارومیه گشایش یافت. در این نمایشگاه ناشران، جدیدترین انتشارات خود را از 120 غرفه به علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی عرضه کرده‌اند. 40 هزار عنوان کتاب در زمینه‌های علمی‌، فرهنگی، تاریخی و دینی در نمایشگاه سراسری کتاب آذربایجان غربی ارائه شده است. برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی هنری، تقدیر از فعالان فرهنگی هنری استان، اجرای نمایش خیابانی و نقد و بررسی کتاب با حضور نویسندگان مطرح کشوری و استانی از برنامه‌های جنبی هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب آذربایجان غربی است. این نمایشگاه تا 21 مهر ماه سال جاری هر روز از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 21 دایر است. معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: در حال حاضر نمایشگاه‌های کتاب به جشنواره‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند و شاخص‌های فرهنگی را در استان‌ها ارتقا می‌دهند. محسن پرویز گفت: امسال یک سوم اعتبارات فرهنگی کشور به استان‌ها اختصاص داده شده است. حسین غفاری‌آذر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان غربی وعده داد: نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال و نمایشگاه سراسری کتاب کودک بزودی در ارومیه برگزار خواهد ‌شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر