jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۰۷۴   ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا با اشاره به کسری شدید منابع مالی در سیستم شرکت ملی نفت گفت: عدم تامین منابع مالی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی موجب شده است اجرای این طرح با تاخیرهایی همراه شود. سردار رستم قاسمی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت تامین منابع مالی فازهای 15 و 16 میدان مشترک پارس جنوبی گفت: مقرر شده است هفته آینده در شورای اقتصاد درخصوص برداشت منابع از حساب ذخیره ارزی، جلسه‌ای برگزار شود که امیدواریم با برداشت یک میلیارد دلاری از ذخیره ارزی در این نشست موافقت شود.وی یادآور شد: برای اجرای این طرح باید ماهانه حدود 50 میلیون دلار منابع مالی تزریق می‌شد؛ اما این در حالی است که طی 6 ماه گذشته در مجموع حدود 150 میلیون دلار منابع مالی به فازهای 15 و 16 تزریق شده است.

این مقام مسوول در ادامه با بیان این‌که مشکلات مالی ایجاد شده در اجرای فازهای 15 و 16 موجب خروج نیروهای کار و حجم اشتغال در این طرح گازی شده است، بیان کرد: براساس برنامه باید در شرایط فعلی حدود 10 هزار نفر به صورت روزانه در کارگاه‌های فازهای 15 و 16 فعالیت می‌کردند؛ اما هم‌اکنون تعداد شاغلان این دو فاز به 4000 نفر کاهش یافته است. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با اشاره به این‌که در صورت تامین منابع مالی، امکان جبران تاخیرهای ایجاد شده در این دو فاز میدان پارس جنوبی وجود دارد، اظهار کرد: اما در صورت عدم تامین بموقع منابع، تاخیرهای زیادی به اجرا و تکمیل این طرح تحمیل خواهد شد. وی با بیان این‌که تاکنون بالغ بر یک میلیارد دلار سرمایه در اجرای فازهای 15 و 16 پارس جنوبی هزینه شده است، گفت: با وجود مشکلات موجود، فعلا برنامه‌ای برای جذب مشارکت خارجی در این طرح گازی نداریم.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر