jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۸۳ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه اقتصاد: قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی گفت: تاکنون 24 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های زودبازده قرارداد منعقد شده است. به گزارش واحد مرکزی خبر، قضاوی در گردهمایی استانداران سراسر کشور افزود: مقرر شده است بانک‌ها 50 درصد افزایش سپرده‌های خود را به طرح‌های زودبازده اختصاص دهند.

وی اضافه کرد: در 6 ماهه نخست امسال و یک ماه انتهایی سال گذشته در مجموع 18 درصد رشد نقدینگی داشته‌ایم که 60 درصد آن برای پرداخت تسهیلات بوده است.

قضاوی گفت: در 4 ماه گذشته رشد سپرده‌های بانکی دو برابر تسهیلات بوده، به این معنی که بانک‌ها ظرفیت مناسب برای دادن تسهیلات را دارند.

وی افزود: در جلسه شورای عالی مسکن مقرر شد، برای ساخت200 هزار واحد مسکونی روستایی مصوب سال گذشته، هر بانکی که این اعتبار را تامین نکرده است تا آبان آن را تامین مالی کند.

قضاوی با بیان این که نامه‌های مکرری از برخی بانک‌ها داشته‌ایم، اضافه کرد: این بانک‌ها معتقدند چون خصوصی شده‌اند نباید تسهیلات تکلیف شده را انجام دهند.

وی گفت: از 24 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که قرارداد آن برای طرح‌های زودبازده منعقد شده، 6000 میلیارد تومان سررسید شده که 4000 میلیارد تومان آن وصول شده و 2000 میلیارد تومان معوق است که این به معنی وجود 31 درصد معوقه در طرح‌های زود بازده است در حالی که میانگین معوقه‌های بانکی در کشور 21 درصد است.

قائم مقام بانک مرکزی با بیان این که نگرانی ما درخصوص معوقه‌های بانکی جدی است، افزود: رشد 70 درصدی معوقه‌ها در سال‌جاری قابل توجه است. وی با اشاره به حذف جریمه دیرکرد در بازپرداخت تسهیلات اضافه کرد: با این قبیل کارها نمی‌توانیم اقتدار و مدیریت نظام بانکی را در وصول مطالبات اعمال کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر