jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۶۷   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه فرهنگ و هنر: مدیر پروژه‌ نجات‌بخشی ارگ بم از ایجاد سایت مهندسی ارگ بم با هدف مهار نیروهای جانبی خبر داد.

اسکندر مختاری در گفتگو با ایسنا، توضیح داد: درحال ایجاد سایت مهندسی در بخش جنوبی ارگ هستیم. قرار است، دستگاه‌های تست دیوارهای خشتی و در آینده، میز زلزله مربوط به ساختارهای خشتی را در این بخش بنا کنیم.

او در این‌باره گفت: اقداماتی که تاکنون در بخش مهندسی سازه‌های خشتی و مهار نیروهای جانبی انجام شده، بیشتر در آلمان به اجرا درآمده‌اند. امیدوارم با اجرای سایت مهندسی، از این پس آزمایش‌های لرزه‌سنجی و مهار نیروهای جانبی دیوارهای خشتی و ساختمان‌های خشتی را در بم بتوانیم انجام دهیم.

مختاری بیان کرد: اگر این کار انجام شود، موفق شده‌ایم، نخستین آزمایشگاه مهندسی سازه‌های خشتی را در کشور برپا کنیم. البته این کار مستلزم فراهم شدن بودجه و امکانات است. وی ادامه داد: درصدد هستیم، تمام فعالیت‌های مربوط به محاسبات مهار نیروهای جانبی و بهسازی لرزه‌های سازه‌های خشتی را که در ارگ بم در دست اجرا هستند، در همین آزمایشگاه انجام دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر