jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۵۱ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

گروه سیاسی: سعید حجاریان در دومین گفتگوی مکتوب خود با ایرنا به تشریح سند تاملات راهبردی حزب مشارکت پرداخت و با تاکید بر این که اغلب اعضای حزب از محتوای آن اطلاعی نداشتند و علیرضا علوی‌تبار مسوول تنظیم آن بود، تاکید کرد: جزوه تاملات راهبردی ملغمه‌ای از آرای سروش، بشیریه و منتظری بود.

وی گفت: در جلسات بحث بر سر این بود که باید تلاش کرد یک نیروی مردم‌سالار در حاکمیت به وجود آورد؛ نیرویی که دارای پایگاه وسیع اجتماعی باشد تا نتوان آن را قلع و قمع کرد و به اصطلاح باید با یک نیروی دموکراسی‌خواه درون حاکمیت به نوعی موازنه برسند که حذف هیچ‌یک برای دیگری میسر نباشد.حجاریان ادامه داد: در جزوه تاملات راهبردی حزب مشارکت پیشنهاد شد حاکمیت عملا به 2 پاره تقسیم شود که هر بخش، تفاوت معناداری از نظر مواضع ارزش و مصالح و علایق داشته باشند.

وی گفت: در این جزوه پیشنهاد شده بود، قدرت رهبری محدود شود و عملا الگوی انگلیسی دموکراتیزاسیون مدنظر بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر