jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۵۱   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

گروه سیاسی: سعید حجاریان در دومین گفتگوی مکتوب خود با ایرنا به تشریح سند تاملات راهبردی حزب مشارکت پرداخت و با تاکید بر این که اغلب اعضای حزب از محتوای آن اطلاعی نداشتند و علیرضا علوی‌تبار مسوول تنظیم آن بود، تاکید کرد: جزوه تاملات راهبردی ملغمه‌ای از آرای سروش، بشیریه و منتظری بود.

وی گفت: در جلسات بحث بر سر این بود که باید تلاش کرد یک نیروی مردم‌سالار در حاکمیت به وجود آورد؛ نیرویی که دارای پایگاه وسیع اجتماعی باشد تا نتوان آن را قلع و قمع کرد و به اصطلاح باید با یک نیروی دموکراسی‌خواه درون حاکمیت به نوعی موازنه برسند که حذف هیچ‌یک برای دیگری میسر نباشد.حجاریان ادامه داد: در جزوه تاملات راهبردی حزب مشارکت پیشنهاد شد حاکمیت عملا به 2 پاره تقسیم شود که هر بخش، تفاوت معناداری از نظر مواضع ارزش و مصالح و علایق داشته باشند.

وی گفت: در این جزوه پیشنهاد شده بود، قدرت رهبری محدود شود و عملا الگوی انگلیسی دموکراتیزاسیون مدنظر بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی