jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۶۹ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه سیاسی: رئیس جمهور با تاکید براین که ایران باید پرچمدار علم و اصلاح‌گری در جهان باشد گفت: امروز جهان، خواستار استفاده از راه‌حل‌های ایران برای رفع مشکلات و مدیریت است. به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود احمدی‌نژاد در دیدار با هیات امنا و استادان دانشگاه علم و صنعت ایران، انقلاب علمی واقعی در ایران را ضروری دانست و گفت: ملت ایران و بویژه دانشگاه‌ها تنها کانونی است که می‌تواند به نیازهای بشریت برای رسیدن به کمال و پیشرفت و سعادت پاسخ دهد. وی با تاکید بر این‌که نظام سلطه با تبلیغات فراوان درصدد تسلط بر کشورهای مختلف است، اظهار کرد: قدرت‌های زورگو و سلطه‌طلب برای تسلط بر ملت‌ها و کشورها از القای دعوا، ایجاد درگیری و انتقال مشکلات خود استفاده می‌کنند.

رئیس‌ جمهور با بیان این‌که اندیشه مادی مبتنی بر جدایی از آسمان، به پایان راه رسیده است، گفت: بحران اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در کشورهای غربی بسیار گسترده و نظام سلطه به پایان راه رسیده است. احمدی‌‌نژاد مطالبات و معیارهای سنجش ملت‌ها را در حال تغییر دانست و تاکید کرد: هر گاه ذهنیت‌ها و مطالبات انسان‌ها عوض شود؛ شرایط بیرونی و جامعه نیز تغییر می‌کند. رئیس ‌جمهور با بیان این‌که امروز شرایط ایران و جهان بسیار استثنایی و ممتاز است، گفت: بشریت در مسیر کمال به نقطه عطف رسیده و در آستانه آغاز دوران جدید است که تحولات و حوادث عصر کنونی نیز به خاطر عبور از این نقطه عطف است. احمدی‌‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود علم را دارای نقش موثر در پیشرفت و رفع مشکلات کشور دانست و گفت: برای ساختن ایران و جهان نیازمند علم همراه با معرفت و ناظر بر رفع نیازهای جامعه هستیم. رئیس‌ جمهور با بیان این‌که ایران دارای بالاترین توانمندی‌ها و بهترین نیروهای انسانی است، تاکید کرد: اعتبارات دانشگاه‌ها در چند سال اخیر 3 برابر شده اما مشکلات رفع نشده است و از همین رو باید ارتباط‌ها از جمله ارتباط صنعت و دانشگاه اصلاح شود.

رئیس‌ جمهور استادان را پایه دانشگاه دانست و گفت: بهترین عناصر دلسوز و فرهنگی در دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول فعالیت و تربیت انسان‌های متعهد و متخصص هستند.

احمدی‌نژاد با استقبال از طرح‌ها و برنامه‌های مطرح شده از سوی استادان دانشگاه علم و صنعت ایران تصریح کرد: دولت با همه توان آماده کمک به اجرای طرح‌های ملی و مهم پیشنهاد شده از سوی دانشگاهیان است.

رئیس جمهور با اشاره به فشارهای دشمنان به جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر، حرکت دولت در مسیر اصلاح و خدمت عالمانه را علت این فشارها عنوان کرد.

دولت به هیچ گروهی وامدار نیست

رئیس‌جمهور گفت:‌ این دولت به هیچ گروه و دسته‌ای جز متن مردم و آرمان‌های انقلابی و الهی مردم، وامدار و بدهکار نیست.

به گزارش واحد مرکزی خبر، احمدی‌نژاد در جلسه هیات دولت و پس از انتخاب استانداران جدید اصفهان و قم خطاب به آنان افزود:‌ شما استاندار دولت جمهوری اسلامی هستید، دولتی که از متن مردم برآمده است و نباید جز به خدمتگزاری و تلاش برای ارتقای وضع عمومی ملت عزیز، به چیز دیگری بیندیشید.

رئیس‌جمهور با تاکید بر این که باید همه عمر خود را وقف مردم کنیم، خطاب به ذاکر اصفهانی و موسی‌پور تصریح کرد: تعهد شما به متن مردم است، مبادا توجه و رسیدگی بیش از حد به برخی افراد و گروه‌ها شما را از متن مردم بازدارد.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: باید کارهای کلان را دنبال کنید ولی مبادا کارهای کلان، شما را از امورات تک‌تک افراد بازدارد چون مردمی هستند نیازمند که انتهای دسترسی آنها استاندار است و جای دیگری ندارند. هیات وزیران در جلسه خود، علیرضا ذاکراصفهانی و محمدحسین موسی‌پور را به استانداری اصفهان و قم انتخاب کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر