jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۳۸   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه جامعه : براساس تازه‌ترین گزارش توسعه انسانی سازمان ملل، امید به زندگی در ایران از 5/70 سال در سال گذشته به 2/71 سال در سال جاری افزایش یافته و کشورمان از این نظر در رتبه‌بندی جهانی بالاتر از 93کشور قرار داده است. به گزارش فارس، گزارش توسعه انسانی که هر ساله براساس 3 شاخص اصلی امید به زندگی، کیفیت نظام آموزشی و سرانه درآمد ملی برآورد می‌شود، امسال نیز براساس همین شاخص‌ها مورد ارزیابی جدید قرار گرفت که در نهایت با رشد نیم درصدی شاخص توسعه انسانی ایران در گزارش سال 2009 مواجه شد. یکی از این شاخص‌های اصلی امید به زندگی است که بر این اساس شاخص امید به زندگی در ایران از 759/0 در سال گذشته به 769/0 افزایش یافته است. براساس گزارش توسعه انسانی 2009، میزان امید به زندگی در ایران که در سال گذشته 5/70 سال بوده است، در سال جاری به 2/71 سال افزایش یافته است که رشد محسوسی را نشان می‌دهد. براساس این گزارش، امید به زندگی در ایران از 93 کشور دنیا بالاتر است و ایران از این لحاظ در رتبه 89 بین 182 کشور دنیا قرار دارد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر