jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۵۴۰   ۱۲ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۳۸

با پیگیری پرونده اعضای یک باند ، روز گذشته 5عضو آن در شهرهای شمالی دستگیر شدند و 19 دستگاه انواع خودروی مسروقه از متهمان کشف شد.

به گزارش خبرنگار ما ، چند روز پیش ماموران شعبه 9پلیس آگاهی تهران هنگام گشتزنی در اطراف میدان آزادی ، با مشاهده یک دستگاه خودروی پیکان که به صورت مشکوک در حال تردد بود ، به آن ظنین شدند و زمانی که از راننده درخواست کارت خود را کردند ، وی یک کارت جعلی ارائه کرد. با دستگیری راننده و سرنشین خودرو ، آنها اعتراف کردند عضو یک باند سرقت خودرو هستند و این خودرو نیز توسط اعضای باند ربوده شده است . متهمان اعتراف کردند پس از سرقت خودروها آنها را به رودبار منتقل می کنند و هم اکنون 5عضو دیگر این باند در رودبار وظیفه دارند پس از تحویل گرفتن خودروهای دزدی ، برای آنها سند و مدرک جعلی درست کنند. در پی این اعترافات ، پرونده برای صدور دستور قضایی به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای جنایی ارسال شد و بازپارس جنایی تهران دستور دستگیری متهمان را صادر کرد. با عزیمت ماموران به شهرستان رودبار و تحقیق در این زمینه ، مخفیگاه دیگر اعضای باند شناسایی شد و ماموران موفق شدند با محاصره محل ، 5عضو این باند را دستگیر و 19دستگاه انواع خودروی مسروقه را از آنان کشف و ضبط کنند. با انتقال متهمان به تهران ، روز گذشته تحقیق از آنان آغاز و مشخص شد همه اعضای باند از مجرمان سابقه داری هستند که پیش از این پرونده آنها در چندین مرحله منجر به صدور رای شده است . سرهنگ داوود سلطانی ، رئیس اداره مردم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اعمال مجرمانه متهمان گفت : مردم باید هوشیار باشند و هنگام خرید خودرو ، با دریافت نظر کارشناسی مسوولان انتظامی ، آن را خریداری کنند ؛ زیرا متهمان در اعترافات خود بیان می کردند برای فریب مشتریان ، تخفیف های قابل ملاحظه ای را در نظر می گرفتند ، که همین موضوع منجر به اغفال خریداران می شد و خودروی دزدی را با مدارک جعلی خریداری می کردند. وی افزود: تحقیق از متهمان ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر