jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۸۳   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۱۰

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی کشورش برای تبدیل و تحویل اورانیوم غنی شده به راکتور تحقیقاتی تهران با مشارکت آژانس بین المللی انرژی اتمی، فرانسه و آمریکا خبر داد.

به گزارش ایرنا از مسکو، لاوروف امروز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: روسیه می تواند در تبدیل سوخت هسته ای ایران مشارکت کند.

وی با اشاره به درخواست ایران از آژانس بین المللی انرزی اتمی برای تعویض سوخت هسته ای و افزایش غلظت اورانیوم غنی شده گفت: این الگو با مشارکت روسیه با آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمریکا و فرانسه تدوین شد.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: الگوی مزبور فرصت برای استفاده از اورانیوم با غلظت پایین تولید شده در ایران برای تولید سوخت هسته ای ویژه راکتور اتمی و تحویل به ایران را فراهم می کند.

لاوروف یادآوری کرد توافق در این زمینه در نشست روز اول ماه اکتبر نمایندگان گروه 1+5 با ایران در ژنو حاصل و مقرر شد برای اجرای این توافق، دیداری در سطح کارشناسان انجام گیرد.

بر اساس این توافق، ایران اورانیوم با غلظت چهار درصد تولید و تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی تحویل می دهد و در عوض اورانیوم با غلظت 19/75 درصد تحویل خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر