jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۶   ۱۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۱

رئیس جمهوری گفت : ما خواستار تعامل براساس احترام متقابل برای دستیابی به پیشرفت و توسعه و نیز برقراری صلح و امنیت عادلانه و پایدار در خاورمیانه هستیم.

به گزارش دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری ، خاتمی در دیدار ملک عبدالله دوم ، پادشاه اردن و هیات عالی رتبه همراه ، با اشاره به موقعیت ممتاز این کشور و اوضاع حساس منطقه ، بر همکاری و نزدیکی کشورهای منطقه تاکید کرد. خاتمی با اشاره به ظرفیت ها و بسترهای مناسب همکاری ، بر اجرایی و عملی شدن توافقات قبلی و یافتن چشم اندازهای نوین همکاری تاکید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای عرضه خدمات فنی و علمی و سرمایه گذاری در بخشهای پتروشیمی ، گاز، سدسازی و آب رسانی به کشور دوست و برادر اردن اعلام کرد.وی با اشاره به وضع مردم مظلوم فلسطین در سرزمین های اشغالی تصریح کرد: ما خواستار استقرار صلح مبتنی بر عدالت در این کشور هستیم . رئیس جمهوری اوضاع عراق را نگران کننده ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که با استقرار حکومت مردمی در عراق و با همکاری کشورهای همسایه ، نگرانی های موجود هرچه سریعتر برطرف شود. پادشاه اردن نیز در این دیدار با اشاره به علاقه مندی دولت و ملت این کشور برای ارتقای مناسبات همه جانبه با دولت و ملت ایران ، بر گسترش این همکاری ها و رایزنی ها با توجه به اوضاع کنونی فلسطین اشغالی و برقراری امنیت در عراق تاکید کرد. ملک عبدالله دوم خرسندی خود را از حضور در تهران اعلام و ابراز امیدواری کرد که توافقات مسوولان دو کشور در این سفر راه مناسبات را بگشاید. در این مذاکرات یونسی ، جهانگیری و شمخانی وزیران اطلاعات ، صنایع و معادن ، دفاع و نیروهای مسلح از کشورمان و نخست وزیر و وزیران دربار ، اقتصاد و برنامه ریزی اردن نیز حضور داشتند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر