jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۰۴۵   ۰۲ شهريور ۱۳۸۲  |  ۰۰:۵۴

جام جم آنلاین- کارکنان سازمان ملل متحد روز شنبه 23 اوت کار خود در بغداد را در زیر چادرها و اتاق های پیش ساخته از سر گرفتند .

به گزارش شبکه تلویزیونی TF1 فرانسه کارکنان سازمان ملل متحد کار خود را در بغداد در زیر چادرها و اتاق های پیش ساخته که در جوار مقر ویران شده سازمان نصب شده اند از سرگرفتند.
تعدادی از کارکنان سازمان ملل متحد و کارمندان عراقی در میان ویرانه های مقر این سازمان در بغداد در جستجوی تجهیزات قابل استفاده بودند.
هنچنین چند گروه از کارکنان سازمان ملل متحد از مقر این سازمان در نیویورک برای کمک به همکاران خود به بغداد اعزام شده اند.
ورونیک تاوو سخنگوی سازمان ملل متحد در بغداد اعلام کرد 60 نفر از مجروحان و افرادی که هنوز در حالت شوک قرار داشتند روز شنبه از طریق فرودگاه بغداد به امان پایتخت اردن منتقل شدند.
از هنگام حمله به مقر سازمان ملل متحد در بغداد تاکنون 180 نفر از کارکنان این سازمان بغداد را ترک کرده اند.

فرستاده ویژه جدید سازمان ملل متحد در عراق منصوب شد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر