jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۹۰۶۰   ۱۶ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

پوران محمدی: در حالی که حرف و حدیث‌ها درباره آلودگی یا سلامت آب پایتخت همچنان ادامه دارد، مرتضی تمدن استاندار تهران روز گذشته در موضعگیری صریح، افراد غیرمسوول را از اظهارنظر درخصوص کیفیت آب شرب تهران برحذر داشت. استاندار تهران با انتقاد از اظهارنظر مبنی بر آلودگی، غیربهداشتی و حتی سرطان‌زا بودن آب شرب تهران تاکید کرده است که هیچ‌کدام از این گزارش‌ها بر پایه سند و مدرک محکم نیست و به همین دلیل از این پس استانداری اجازه نخواهد داد هر کس با طرح چنین مباحثی افکار عمومی را متشنج کند.

در نگاه اول طرح مباحث اینچنینی (ناسالم بودن آب تهران)‌ باعث بروز حساسیت‌هایی در جامعه می‌شود و بهتر است این مباحث از طریق کانال مراجع رسمی و متولی عنوان شود، اما مشکل اصلی اینجاست که درباره چنین موضوع مهمی که ماه‌هاست توجه افکار عمومی به آن معطوف شده، سازمان‌های متولی همچنان سکوت کرده‌اند؛ و همین مساله راه را برای اظهارنظرهای غیرکارشناسی باز می‌کند.

مصداق روشن این وضعیت، خبر چندی پیش پیدا شدن یک جسد در منبع آب شرب اهالی منطقه پونک بود که در برابر اظهارنظرهای متفاوتی که تقریبا هر روز از مراجع غیررسمی و رسمی و افراد کارشناس و غیرکارشناس در مورد این اتفاق عنوان می‌شد، مسوولان سازمان آب و فاضلاب همچنان سکوت را بر هرگونه اظهارنظر در این خصوص ترجیح داده و به این ترتیب با باز کردن راه برای طرح اخبار راست و دروغ هر روز بر نگرانی شهروندان می‌افزودند.

به نظر می‌رسد درخصوص سلامت یا آلوده بودن آب شرب تهران نیز همین اتفاق در حال رخ دادن است، چون تا زمانی که سکوت سازمان‌های متولی در این زمینه ادامه داشته باشد و یک بار برای همیشه از سوی مراجع رسمی در زمینه آلوده بودن یا نبودن آب شرب تهران شفاف‌سازی نشود، بازار شایعات از زبان افراد غیرمسوول نیز داغ است؛ اتفاق ناخوشایندی که این بار مسوولان با سکوت خود به آن دامن می‌زنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر