jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۷۸۵۹۸   ۱۷ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۳:۰۱

رییس پلیس خراسان رضوی خبرداد

خودروهای مسافربر، طعمه سارقان

افرادی که تحت عنوان مسافر در جاده‌های مختلف استان خراسان رضوی اقدام به سرقت، زورگیری و آزار و اذیت راننده خودروها می‌کردند، از سوی کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ صادقی رییس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی درباره جزییات پرونده، گفت: متهم اصلی به نام «ع ب» در نقاط مختلف استان و به خصوص جاده‌های خروجی استان با ظاهر آراسته و در حالی که وانمود می‌کرد مدت‌هاست در انتظار تاکسی مانده است، رانندگان را فریب داده و در میانه راه با تهدید چاقو خودرو را به مناطق خلوت کشانده و ضمن سرقت خودرو از محل متواری می‌شد.

وی افزود: چندی قبل، فردی سراسیمه به پلیس آگاهی مراجعه و عنوان کرد که در مسیر حرکت جوانی را به صورت دربست سوار خودرو کرده که در میانه راه او درخواست کرد که به جاده فرعی بپیچد، تا در یکی از روستاهای اطراف پیاده شود که در این هنگام متهم با تهدید چاقو پس از چندین بار تغییر مسیر در جاده‌های مختلف سرانجام در یکی از جاده‌های فرعی ضمن ضرب و شتم راننده با سرقت خودرو از محل متواری شد.

رییس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت موضوع کارآگاهان در اولین گام با انجام چهره‌نگاری و نشان دادن عکس متهمان سابقه‌دار به فرد شاکی در صدد شناسایی متهم بر آمدند سپس با بررسی دقیق محل وقوع جرم و محدوده اطراف آن با مسوولان و رانندگان تاکسی‌های خطی در مسیرهایی که متهم خودرو را به آنجا کشانده بود صحبت‌ها و آموزش‌های لازم انجام شد تا در صورت مشاهده مورد مشابه بلافاصله موضوع را به پلیس گزارش دهند.

وی گفت: در ادامه عملیات با توجه به این که کارآگاهان سرنخ‌های زیادی به دست آورده بودند، سرانجام طی دو نوبت دیگر بررسی مسیرهای حرکت و تحقیقات گسترده از ساکنان محلی، یکی از رانندگان خطی که تحت آموزش قرار گرفته بود، مشاهده می‌کند فردی با مشخصات ظاهری متهم با حرکات مشکوک قصد کرایه کردن خودروهای عبوری را دارد. با گزارش سریع این راننده به پلیس آگاهی کارآگاهان در محل حاضر و مظنون را به سرعت دستگیر می‌کنند.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ، سرهنگ صادقی بیان کرد: متهم در تحقیقات صراحتا به شش فقره سرقت به عنف خودرو اعتراف و عنوان کرد که با همدست خود قصد تکرار اعمال خود را داشته است. پس از دستگیری همدست وی سارقان با صدور قرار روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر