jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۶۸۱۰   ۱۰ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۰:۰۰

‌یک منبع آگاه در سازمان قطار شهری اصفهان با اعلام خبر انحراف تونل متروی این شهر به میراث خبر گفت: تونل شرقی خط «شمال جنوب» پروژه متروی اصفهان، پس از گذشتن از زیر زاینده رود با انحراف از مسیر خود، درکنار سی و سه پل در حدود 40 متری به اشتباه حفاری شده است. وی افزود: «این در حالی است که تونل غربی در این خط براساس مسیر خود حرکت کرده و در این مسیر تاکنون مشکلی وجود نداشته است.»

وی افزود: «در واگن‌های حمل خاک‌های حفاری شده، مصالح غیرمعمول مشاهده شده که به قسمتی از پی یک‌سازه شباهت دارد و این احتمال می رود که دستگاه حفار تونل شرقی، حین گذر از زیر زاینده رود و در هنگام انحراف از مسیر، با رمپ جنوبی سی و سه پل برخورد کرده و این مصالح غیرعادی قسمتی از پی سی و سه پل باشد که درصورت صحت این مساله و آسیب وارد آمدن به پی این پل تاریخی، احتمال نشست آن در زمان جاری شدن مجدد آب در رودخانه زاینده رود وجود دارد. هرچند تایید قطعیت این احتمال نیازمند بررسی‌های بیشتر است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر