jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۶۴۹۰۳ ۱۹ تير ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۹

دبیر انجمن قلب و عروق ایران از افزایش بی سابقه مراجعه بیماران تنفسی، قلبی و عروقی به بیمارستانهای کشور طی چند روز گذشته خبر داد.

دکتر محمدرضا محمدحسنی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام این مطلب گفت: مشاهدات و بررسیهای من و همکارانم نشان می دهد که میزان مراجعه به بیماران قلبی و تنفسی به بیمارستانها افزایش چشمگیری طی چند روز گذشته داشته است. بطوری که تا به این حد خود من و همکارانم، بیمار قلبی و تنفسی را در 6 ماه اخیر بستری نکرده بودیم.

این اظهارات در حالی از سوی محمد حسنی مطرح می شود که مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر از افزایش مراجعه 70 درصدی بیماران ریوی به مراکز درمانی به علت آلودگی هوا در روزهای اخیر خبر داده بود.

بنا به گفته دکتر عباس زارع نژاد تنها در تهران میزان مراجعه بیماران تنفسی و قلبی به مراکز درمانی 15 درصد رشد داشته است.

دبیر انجمن قلب و عروق کشور در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر گفت:  آلودگی هوا بر سلامتی هر موجود زنده ای تاثیر می گذارد و فقط بیماران قلبی و تنفسی نیستند که در چنین شرایطی دچار مشکلات جدی می شوند. ولی متاسفانه مردم شرایط را جدی نمی گیرند و در حالی که تعطیلات رسمی اعلام شده تا مردم از خانه خارج نشوند، باز هم شاهد خروج مردم و در نتیجه افزایش میزان مراجعات به کلینیک ها و بیمارستانها بر اثر تنگی نفس و بیماریهایی از این دست هستیم.

دکتر محمد حسنی افزود: در چنین شرایطی بهتر است مردم از کولرهای آبی کمتر استفاده کنند و در صورت لزوم از خانه خارج نشوند چرا که کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عرقی و تنفسی و همین طور مردم سالم و عادی با این شرایط دچار اختلال تنفسی، اختلال حافظه و پایین آمدن سطح هوشیاری و بی نظمیهای قلبی و ابتلا به آلرژیهای ناشناخته و در نهایت افزایش حمله های قلبی و سکته در آنها می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر