jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۴۸۳۳   ۱۷ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۵

رئیس کل دادگستری تهران اعلام کرد: با انتقال زندان قصر در نیمه دوم امسال به فشافویه شهرستان ری در جنوب تهران ، 10هزار زندانی ازاین زندان به زندان جدید و کار درمانی فشافویه منتقل می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی علیزاده در حاشیه مراسم افتتاح دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاکدشت به ایرنا گفت : با مذاکراتی که با شهرداری شده است ، محل کنونی زندان قصر به فضای سبز تبدیل می شود. وی افزود: سال گذشته کل زندان های تهران 33هزار زندانی داشت که به دستور رئیس قوه قضاییه ، 10هزار زندانی که عمدتا به خاطر مسائل مالی زندانی شده بودند، از زمستان سال گذشته به مرخصی رفتند و ممکن است بقیه محکومیت خود را در مرخصی طی کنند. گفتنی است به دنبال اشکالات موجود در قانون چک ، تعداد زیادی از بدهکاران که میزان بدهی آنها رقم قابل توجهی نیست از سوی محاکم دادگستری به ناچار روانه زندان شده اند. متاسفانه عدم رسیدگی سریع به قانون چک در مجلس شورای اسلامی این روند را در سالهای گذشته تشدید کرده به طوری که اکثر زندانیان را، طبق آمار موجود زندانیان چک تشکیل می دهند. یک کارشناس حقوقی در گفتگو با خبرنگار جام جم در مورد اقدام دادگستری در خصوص آزاد کردن بدهکاران گفت : این کار اگرچه با اشکالات قانونی همراه است و ممکن است باعث سوئاستفاده عده ای کلاهبردار شود، اما ظاهرا با شرایط موجود کشور و امکانات ناچیز زندانها اقدامی ناگزیر به حساب می آید. این کارشناس افزود: امید می رود اصلاح قانون چک از سوی مجلس شورای اسلامی به یک روند اصولی در مجازات محکومان مالی منجر شود. همچنین یک کارشناس مالی به خبرنگار ما گفت : آزاد کردن زندانیان مالی می تواند امنیت اقتصادی را در جامعه برهم زند. وی افزود: در صورتی که این متهمان به خاطر صدور چک بلامحل در بازداشت به سر برند، آزادی آنها به نوعی مقوله چک را در بازار داد و ستد بی اعتبار می کند. یک مددکار اجتماعی نیز در این رابطه اظهار داشت : بسیاری از زندانیانی که به خاطر بدهی های ناچیز در زندان به سر می برند بلحاظ مسائل خانوادگی با مشکلات زیادی مواجه اند به طوری که کانون خانواده های آنها در حال متلاشی شدن است . وی افزود: در صورتی که این زندانیان آزاد شوند احتمال بازپرداخت بدهی شان افزایش می یابد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر