jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۳۳۴۱   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۴۲

9متهم که با تشکیل باندی در ارتباط با جعل چکهای رمزدار ، قصد داشتند میلیاردها تومان به اقتصاد کشور ضربه بزنند ، دستگیر شدند.به گزارش خبرنگار ما ، فردی با مراجعه به شعبه 13پلیس آگاهی در شکایتی

عنوان کرد: فردی با معرفی خود به عنوان تاجر فرش ، چند تخته فرش نفیس از وی خریده و با ارائه چکهای رمزدار بانک ، عنوان کرده است قصد دارد این فرشها را به کشور آلمان منتقل کند و در آنجا به فروش برساند. شاکی در ادامه گفت : آن شخص چند تخته فرش به ارزش 28میلیون تومان خرید و چک پرداخت کرد. وقتی برای دریافت وجه چک به بانک مسکن مراجعه کردم ، مشخص شد این چک جعلی است . با تشکیل پرونده ای در این ارتباط، قاضی شعبه 34دادگاه عمومی دستور تحقیقات و پیگیری را صادر کرد و تیم ویژه ای از افسران آگاهی در شعبه ویژه جعل ، تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و مشخص شد هویت فردی که امضای وی در پای چک درج شده است ، یک اسم جعلی است ؛ لذا در مرحله بعدی ماموران با سرنخ هایی که در این خصوص به دست آوردند، موفق شدند این فرد را به نام قاسم ح در سالن یکی از هتلها در اطراف میدان ونک شناسایی کنند. با دستگیری متهم ، وی اعتراف کرد چکها را فردی به نام سلطان محمد چ در اختیار او قرار می دهد. با به دست آمدن این اطلاعات ، ماموران در یک قرار صوری موفق شدند این متهم را نیز دستگیر کنند و با تحقیق از آنها مشخص شد، آنها باند بزرگی را تشکیل داده اند و با استفاده از سیستم های رایانه ای مبادرت به جعل چک می کنند. در ادامه تحقیق در این خصوص ، قاسم بار دیگر با 2نفر از اعضای باند قرار گذاشت و هنگامی که وی در یکی از هتلها منتظر همدستانش بود، در یک لحظه خود را از پنجره طبقه دهم هتل به پایین انداخت و در این هنگام ماموران موفق شدند بلافاصله دیگر همدستان او را دستگیر و از این محل 234فقره چکهای رمزدار را که ارقام میلیارد تومانی در آن درج شده بود، کشف کنند. با اعتراف اعضای باند، دیگر همدستان آنها نیز دستگیر شدند و تعداد این متهمان به 9نفر رسید. در مرحله بعدی تحقیقات ، متهمان اعتراف کردند با استفاده از این چکها تاکنون فرش و مقادیری الماس صنعتی خریده اند. با تکمیل این پرونده و تحویل متهمان به شعبه 34دادگاه عمومی ، قرار قانونی برای متهمان صادر شد. سرهنگ آقامیرزا، رئیس شعبه 13پلیس آگاهی از مردم خواست چنانچه با ارائه چکهای رمزدار متعلق به بانک مسکن از آنها کلاهبرداری شده است ، برای شناسایی و تسلیم شکایت خود به شعبه 13پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر