jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۳۲۹۵   ۰۸ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۱۰

همزمان با فرارسیدن هفته وقف ، بسیاری از کارشناسان مسائل اجتماعی و مسوولان کشور بر بسیج واقفان نیکوکار برای حل مشکلاتی چون بیکاری ، ازدواج جوانان و تهیه مسکن زوجهای جوان تاکید کردند.

دکتر غلامرضا علیزاده ، کارشناس توسعه و رفاه اجتماعی دراین باره به خبرنگار ما گفت : وقف ، یکی از راه های بسیار سازنده و اساسی در استفاده از امکاناتی است که از سوی افرادی که دارای علقه های قوی اعتقادی هستند، در اختیار متولیان امور وقفی قرار می گیرد. وی افزود: در جامعه ما جوانان از نظر هرم جمعیتی بالاترین هرم سنی را دارند و باید بیشترین امکانات در اختیار این گروه قرار گیرد. در حال حاضر مساله اشتغال ، ازدواج و مسکن جوانان ، حادترین مشکلاتی است که پیش روی آنها قرار دارد. این عضو هیات علمی دانشگاه بر بسیج سازمانهای اوقاف سراسر کشور برای حل مشکلات اجتماعی تاکید کرد و گفت : سازمانهای وقفی برای حل مسائل جامعه باید کاملا با یکدیگر هماهنگ باشند و بدون اطلاع از یکدیگر به کارهای محدود در حوزه جغرافیایی خاص نپردازند. رئیس سازمان ملی جوانان نیز دراین باره به خبرنگار ما گفت : درآمد موقوفات سراسر کشور می تواند بسیاری از گره های استراتژیک جامعه را باز کند و از درآمد هنگفت آن می توان برای رفع مشکلاتی چون مسکن جوانان استفاده کرد. مرتضی میرباقری افزود: با مسوولان سازمان اوقاف مذاکراتی کرده ایم و به نتایج مطلوبی نیز رسیده ایم که از جمله آنها می توان به احداث هزار مسکن ارزان برای واگذاری به زوجهای جوان اشاره کرد. وزیر مسکن و شهرسازی نیز در همایش سراسری وقف ، آمادگی این وزارتخانه را برای همکاری با سازندگان مسکن وقفی از جمله واگذاری زمین اعلام کرد. عبدالعلی زاده پیش بینی کرد که در فاصله سالهای 1385 تا 1390 به طور متوسط سالانه باید بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود. مشاور عالی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز گفت : با توجه به آمار سرانه های مسکن در سال 80لزوم اصلاح الگوی عرضه واحدهای مسکونی اجتناب ناپذیر است . ابراهیمی افزود: حل مشکل مسکن جوانان در جهت اهداف سازمان اوقاف است و از آنجا که 25درصد از واحدهای مسکونی تهران خالی است ، این سازمان آمادگی دارد با تضمین خود این واحدها را به زوجهای جوان واگذار کند .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر