jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۸۰۵   ۲۱ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۲

گروه شهرستان‌ها: بیش از هزار قطعه قوهای مهاجر به تالاب‌های آمل و محمودآباد مهاجرت کردند. به گزارش مهر در آمل، مهاجرت بی‌سابقه بیش از یکهزار قطعه قو به تالاب‌ها و آبگیرهای شهرستان‌های آمل و سرخرود محمودآباد جلوه‌های زیبایی از طبیعت خداوندی را در این مکان‌ها نمایان‌تر کرد.

معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های آمل و محمودآباد در این خصوص گفت: این قوها در پی سرمای زیاد هوا در مناطق سیبری در روزهای گذشته به این مناطق کوچ کردند.یدالله رنجبر با بیان این که تعداد این قوها در فصل کوچ سال گذشته فقط حدود 400 قطعه بوده است، افزود: محیط امن و تغذیه‌ای که اهالی منطقه، سال گذشته برای این قوها فراهم کرده بودند از دلایل دیگر این افزایش بوده است.وی با بیان این که قوها برای تغذیه بیشتر خود سعی می‌کنند به شالیزارهای اطراف تالاب‌ها نقل مکان کنند، تصریح کرد: مردم منطقه باید همانند سال‌های گذشته محیط امن این پرندگان مهاجر را فراهم کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر