jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۲۶۸   ۱۶ دی ۱۳۸۷  |  ۱۱:۱۵

در کنار هم بودن اعضای خانواده هنگام صرف وعده‌های غذایی نه تنها به استحکام روابط میان والدین و فرزندان کمک می‌کند بلکه مانع از بروز بسیاری از کجروی‌ها در کودکان و نوجوانان می‌شود.

محققان با تحقیق بر 806 دختر نوجوان بالای 13 سال به مدت یک سال و بررسی وضعیت غذا خوردن آنها و مقایسه این موضوع با افراد مختلف تحت نظر که بعد از گذشت 5 سال دوباره این افراد را ارزیابی کردند متوجه شدند گردهم بودن خانواده هنگام غذا خوردن بر رفتار کودکان تأثیر مستقیم دارد.

نتیجه این تحقیقات حاکی از آن بود نوجوانانی که حالا 18 ساله هستند و حداقل 5 وعده از غذاها را در هفته در کنار اعضای خانواده میل می‌کنند 50 درصد کمتر سراغ مواد مخدر و استفاده از انواع مواد شیمیایی برای آرامش خود می‌روند.

این تحقیقات نشان داد غذا خوردن اعضای خانواده نه تنها در جلوگیری از بروز بسیاری از لغزش‌ها در نوجوانان موثر است بلکه نشانگر میزان قوت روابط عاطفی در خانواده نیز هست.تاثیرات مثبت این کار بر فرزندان پسر خانواده نیز دیده می‌شود اما شدت آن در دختران بیشتر بروز می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر