Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۳۴۴ ۱۸ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۳:۲۴

صنعت توریسم لبنان ضربه سختی را بر اثر جنگ عراق متحمل شده است و از هم اکنون افراد زیادی مشاغل خود را در این بخش از دست می دهند.

به نوشته روزنامه اکسپانسیون ، پیر عاشکر رئیس اتحادیه هتلداران لبنان روز یکشنبه 6 آوریل ازدولت لبنان خواست که به کمک صنعت توریسم و هتلداری بشتابد تا قبل از این که زمان برای این کار از دست برود.

وی گفت : اغلب هتلهای بزرگ با دشواری های مالی روبه رو شده اند و خاطرنشان کرد شرکت هوایی لبنان نیز دچار بحران شده است .

در جریان چند ماه اخیر هزاران نفرمشاغل خود را در بخش توریسم از دست داده اند و صدها نفر از کارکنان هتلها و حتی هتلهای زنجیره ای بین المللی اخراج شده اند زیرا هتل ها با کمبود مسافر مواجه شده و اغلب اتاقهای هتلهای لبنان خالی هستند.

همچنین عده زیادی نیز که در صنعت توریسم به کار اشتغال داشتندناگزیر گردیده اند که به مرخصی های بدون حقوق اجباری بروند.

شرکتهای جهانگردی غربی که هر فصل بهار هزاران مسافر فرانسوی ، آلمانی ، انگلیسی و ژاپنی را به لبنان روانه می کردند ، برنامه تورهای خود را به دلیل جنگ لغو کرده اند.

تعداد زیادی ازشرکتهای هوایی خارجی ، پروازهای روزانه خود به لبنان را لغو کرده اند و هواپیماهای شرکت هوایی لبنان ، شرکت میدل ایست ایر لاینز اغلب با یک سوم و حتی یک چهارم ظرفیت خود پروازمی کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر