jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۳۴۴ ۱۸ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۳:۲۴

صنعت توریسم لبنان ضربه سختی را بر اثر جنگ عراق متحمل شده است و از هم اکنون افراد زیادی مشاغل خود را در این بخش از دست می دهند.

به نوشته روزنامه اکسپانسیون ، پیر عاشکر رئیس اتحادیه هتلداران لبنان روز یکشنبه 6 آوریل ازدولت لبنان خواست که به کمک صنعت توریسم و هتلداری بشتابد تا قبل از این که زمان برای این کار از دست برود.

وی گفت : اغلب هتلهای بزرگ با دشواری های مالی روبه رو شده اند و خاطرنشان کرد شرکت هوایی لبنان نیز دچار بحران شده است .

در جریان چند ماه اخیر هزاران نفرمشاغل خود را در بخش توریسم از دست داده اند و صدها نفر از کارکنان هتلها و حتی هتلهای زنجیره ای بین المللی اخراج شده اند زیرا هتل ها با کمبود مسافر مواجه شده و اغلب اتاقهای هتلهای لبنان خالی هستند.

همچنین عده زیادی نیز که در صنعت توریسم به کار اشتغال داشتندناگزیر گردیده اند که به مرخصی های بدون حقوق اجباری بروند.

شرکتهای جهانگردی غربی که هر فصل بهار هزاران مسافر فرانسوی ، آلمانی ، انگلیسی و ژاپنی را به لبنان روانه می کردند ، برنامه تورهای خود را به دلیل جنگ لغو کرده اند.

تعداد زیادی ازشرکتهای هوایی خارجی ، پروازهای روزانه خود به لبنان را لغو کرده اند و هواپیماهای شرکت هوایی لبنان ، شرکت میدل ایست ایر لاینز اغلب با یک سوم و حتی یک چهارم ظرفیت خود پروازمی کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر