jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۲۲۴۵   ۱۷ فروردين ۱۳۸۲  |  ۱۶:۲۹

17 فروردین 82 / 16:29 جام جم آنلاین - نیروهای امریکایی مدعی شدند از روز شنبه و به دنبال یورش به درون

بغداد تاکنون 3 هزار سرباز بعثی را کشته اند.
آسوشیتدپرس به نقل از سخنگوی فرماندهی مرکزی امریکا جیم ویلکینسون گفت : آنها با یورش به مرکز بغداد و اطراف فرودگاه ، 3 هزار سرباز عراق را کشته اند و این حمله پیامی مستقیم به صدام حسین بوده است .
وی افزود: هنگام ورود مقدماتی به بغداد، تعدادی از غیرنظامیان به آنها خوشامد گفته اما گارد ریاست جمهوری و شبه نظامیان با آنها درگیر شده اند.
ویلکینسون گفت : عملیات مذکور توسط پیاده نظام سوم امریکا صورت گرفته است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر