jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۲۱۳۳   ۱۵ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۲

آنفلوآنزای ناشناخته در کشورهای جنوب شرقی آسیا در حالی هشتادمین قربانی خود را گرفته است که در طول 3ماهی که از شیوع این بیماری می گذرد ، ضربات اقتصادی زیادی به صنعت توریسم و گردشگری کشورهای جنوب شرقی آسیا وارد آمده است .

در آخرین روزهای سال 81 نیز وزارت بهداشت از مسافران ایرانی خواست که از مسافرت به این کشورها خودداری کنند. همچنین به گزارش ایرنا ، تدابیر مقابله با سرایت این بیماری که ابتدا در هنگ کنگ و استان کانتون چین شیوع یافته ، در ژاپن نیز به اجرا درآمد. عوارض این بیماری که عارضه حاد تنفسی نام گرفته ، پس از 3تا 6روز بروز می کند که شامل تب بالای 38درجه ، درد عضلانی ، احساس سرما، سرفه و اشکال در تنفس است . به دلیل آن که این عوارض شبیه به نشانه های بیماری آنفلوآنزا است ، تشخیص آن دشوار است . وزارت بهداشت ژاپن بیماری خطرناک سارس را یک بیماری جدید عفونی شناخته و قانون بیماریهای مسری را در مورد آن به اجرا گذاشته است . از این رو مبتلایان بالاجبار بستری و در قرنطینه قرار می گیرند. از سوی دیگر تورهای مسافرتی و گردشگری به خصوص از کشورهای اروپایی و امریکا برنامه های مسافرتی خود را به چین در سه ماه آینده لغو کرده اند و مسافران و جهانگردانی که پیش از این به این کشور سفر کرده بودند، زودتر از موعد مقرر در حال ترک چین هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.