jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۱۷۰۵۱   ۲۷ آبان ۱۳۸۷  |  ۲۳:۰۶

گمرک جمهوری اسلامی ایران مقررات گمرکی کالای همراه حجاج و نحوه ارائه تسهیلات و خدمات گمرکی به زائران بیت الله الحرام را اعلام کرد.روابط عمومی گمرک ایران تاکید کرد: ساکهای مسافرتی حجاج در صورتی که حاوی کالای ممنوعه نبوده و یا جنبه تجاری نداشته باشد، به عنوان کالای مجاز، مشمول تسهیلات گمرکی خواهد بود و مسئولان گمرک مساعدت لازم را برای ترخیص آنها به‌عمل خواهند آورد.

تمامی زائران براساس ماده 31 آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، می‌توانند حداکثر تا سقف ارزشی 80 دلار، کالای مجاز را بدون پرداخت حقوق گمرکی ترخیص نمایند و مازاد بر آن در صورت نداشتن جنبه تجاری تا سقف ارزشی 80 دلار با پرداخت حقوق گمرکی و دوبرابر سود بازرگانی قابل ترخیص است، مشروط بر اینکه کالاهای مزبور از نوع کالاهای ممنوع شرعی و یا قانونی نبوده و جنبه تجاری نداشته باشد.

به گفته روابط عمومی گمرک ایران، انواع تلویزیون، ضبط صوت‌های بزرگ، چرخ خیاطی، جاروبرقی، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، انواع یخچال و فریزر، آبگرمکن، اجاق گاز، دوچرخه، کالسکه بچه، فرش ماشینی، موکت، ماشین بافندگی، چینی‌آلات، موتوربرق، کولر گازی و کالاهایی از این نوع از سوی مدیران کاروان‌ها به عنوان بار همراه زائر محسوب نمی‌شوند و زائران باید از خرید آنها خودداری کنند.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر