jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۱۶۷۸۴   ۲۶ آبان ۱۳۸۷  |  ۱۸:۰۰

آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق بر ضرورت توافق ملی برای امضای توافقنامه امنیتی و حفظ آرمان ها و اصول ملی عراق تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری براثا، "شیخ خالد العطیه" معاون رئیس پارلمان عراق شنبه شب پس از دیدار با آیت الله سیستانی در کنفرانس خبری مشترک با "علی الادیب" رئیس فراکسیون پارلمانی الدعوه اظهار داشت: آیت الله سیستانی بر اصل توافق ملی در تمامی قضایا و ضرورت حضور سیاستمداران عراقی در عرصه سیاسی تاکید کرد. به گفته عطیه، آیت الله سیستانی به تاکید بر حفظ اصول و توافق ملی در توافقنامه امنیتی اکتفا کرد و وارد جزئیات نشد.

عطیه همچنین تصریح کرد که طرف آمریکایی با برخی اصلاحات پیشنهادی دولت عراق در توافقنامه امنیتی یعنی عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شهرهای عراقی در اواسط سال آینده و نیز خروج کامل این نیروها در اواخر سال 2011 موافقت کرده است.

علی الادیب نیز اظهار داشت: آیت الله سیستانی به وی ابلاغ کرده است که نسبت به رویکرد مسئولانی که مسئول انجام مذاکرات درباره توافقنامه امنیتی و حفظ منافع ملی هستند، اطمینان دارد.

وی افزود: آیت‌الله سیستانی رضایت خود را از امضای توافقنامه در گرو موافقت همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی جامعه عراق و تحقق توافق ملی درباره آن دانسته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها