jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۱۵۳۶   ۱۸ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۲:۱۲

هواپیماهای امریکایی در دو روز اخیر اعلامیه هایی در شهرهای جنوبی عراق ازجمله بصره ریختند که در آنها «از شهروندان و نظامیان عراقی خواسته شده از آتش زدن تاسیسات و چاههای نفتی عراق» خودداری کنند.

در این اعلامیه ها که دیروز تعدادی از آنها بر اثر وزش باد شدید به شهر خرمشهر آورده شده بود تصریح شده است : چنانچه کسانی در خلال جنگ مبادرت به آتش زدن چاهها و منابع نفتی عراق کنند و یا افرادی در این امر مشارکت کنند باید منتظر عواقب آن باشند.» در این اعلامیه که به زبان عربی نوشته و یک عکس از تاسیسات نفتی در آن چاپ شده آمده است : «آتش زدن چاههای نفتی عراقی عملیات نیروهای متحد به عراق را به تاخیر نمی اندازد.» در پی نزدیکی احتمال حمله امریکا به عراق برخی گزارش ها حاکی از آن بود که دولت عراق قصد دارد چاههای نفتی عراق را منفجر و به آتش بکشاند. چندی پیش برخی مقامات عراقی رسما چنین عنوان کردند که در صورت حمله امریکا به عراق تاسیسات و چاههای نفتی کشور خود را به آتش نخواهند کشید. همچنین سرلشکر اهرون زئیفی فرکش ، رئیس دایره اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در نشست هفتگی کابینه امنیتی پیش بینی کرد: حمله نظامی ارتش امریکا بر ضد عراق هفته آینده آغاز خواهد شد. از سوی دیگر وزیر دفاع رژیم صهیونیستی نیز در این باره اظهار داشت : پس از پایان نشست شورای امنیت که هفته گذشته در نیویورک انجام گرفته بود، بحران عراق وارد آخرین مرحله تلاشهای سیاسی برای جلوگیری از جنگ شد و بزودی این مرحله پایان می یابد و جنگ در مدت کوتاهی آغاز می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر