jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۱۲۷۵   ۱۲ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۲:۰۹

عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت گفت : پس از انتخابات شوراها ، دبیر کل جبهه مشارکت اعلام کرد، آماده کناره گیری و استعفائ از سمت دبیرکلی جبهه است .

به گزارش خبرگزاری فارس ، علی شکوری راد ادامه داد: در قبال اتفاقی که در انتخابات شوراها افتاده ، واکنش جبهه مشارکت در دست بررسی است و دبیر کل حزب با اعلام آمادگی استعفا اعلام کرد که اگر مسوولیتی متوجه حزب و دبیرکل حزب است ، برای کناره گیری آمادگی دارم ؛ اما با استعفای محمدرضا خاتمی موافقت نشده است . شکوری راد در ادامه افزود: مهمترین وجه انتخابات شوراها، کاهش مشارکت مردم بوده که ما در رابطه با پذیرش شکست به اندازه مسوولیتی که خودمان داشتیم ، در قبال کاهش مشارکت مردم ، خود را مسوول می دانیم و حاضر به ارزیابی این کاهش هستیم . وی افزود: بسیاری از کسانی که آراء آنها موجب پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات گذشته شده بود، این بار حاضر به مشارکت نشدند و ما در حقیقت شکست را قبل از آن که آراء به صندوق ریخته بشود، می دانستیم .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مهم‌ترین عاملی که موجب عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر