jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۹۶۰۴   ۲۴ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۵

گروه رسانه: مرضیه برومند گفت: سینما نقش بسیار مهم و اساسی در شناخت آسیب‌های اجتماعی و رفع آنها دارد، اما این مساله بستگی به این دارد که آسیب‌ها را چگونه شناسایی کنیم و اصلا‌چه چیزی را آسیب تلقی کنیم، زیرا دیدگاه افراد مختلف متفاوت است.

به گزارش فارس ، وی افزود: فکر می‌کنم این روزها اخلاق شهری و شهروندی ‌‌ما خیلی متشنج شده و مردم با یکدیگر بد رفتار می‌کنند. به نظر می‌رسد ناهنجاری‌ها خیلی زیاد شده و تعجب می‌کنم که چرا هیچ اتفاقی در این زمینه و در جهت حل این معضلات نمی‌افتد، در حالی که به عنوان نمونه سینما می‌تواند تأثیر بسزایی در این مقوله داشته باشد.این کارگردان تصریح کرد: جشنواره‌ای مثل جشنواره فیلم شهر نیز در حل این گونه مشکلات بسیار موثر است، اما نکته قابل توجه این است که فیلم‌هایی که در این جشنواره شرکت می‌کنند با این دیدگاه و به صورت ویژه در زمینه شهر و فرهنگ شهرنشینی ساخته نشده است، بلکه یک تعداد فیلم ساخته شده بررسی می‌شود که ببینند در کدام یک از آنها اثری از این مقوله هست.

وی ادامه داد: به نظر من باید این مساله را در زمان تولید یک اثر سینمایی مد نظر قرار داد، یعنی در واقع فیلمنامه‌هایی با این مضمون و هدف نگاشته و فیلم‌هایی ساخته شود.

برومند در مورد حضور مقوله شهر و شهرنشینی در سینما ابراز کرد: این موضوع کمابیش در سینما و فیلم ها حضور داشته اما کافی نیست، زیرا فیلم‌ها بیشتر جعلی است؛ یعنی آدم‌ها، شخصیت‌ها، موضوعات، ماجراها، مسائل و مشکلاتی که درفیلم ها به نمایش در می‌آید، واقعی نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر