تاجرنیا: مجلس باید جای اعضای مستعفی هیات نظارت را پر کند

علی تاجرنیا ، رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها درخصوص استعفای حسن زادگان و موحد از عضویت در این هیات گفت : اگر استعفای آنها اعلام وصول شود، مجلس نسبت به معرفی دو عضو دیگر برای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اقدام خواهد کرد.
کد خبر: ۲۰۹۰۵
وی در جمع خبرنگاران امور مجلس درخصوص معیارهای تایید و رد صلاحیت گفت : در هیات مرکزی نظارت ما هیچ کس را ردصلاحیت نکردیم بجز کسانی که وابستگی به منافقین ، کومله و دمکرات ها داشتند. نماینده مشهد در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با وجود رد صلاحیت اعضای نهضت آزادی از سوی وزارت اطلاعات و قوه قضاییه ، هیات مرکزی نظارت صلاحیت این افراد را تایید کرده است ، گفت : وزارت اطلاعات فقط گفته است که اینها وابسته به گروه غیرقانونی نهضت آزادی هستند؛ ولی هیچ استنادی به نامه حضرت امام (ره) درباره نهضت آزادی نکرد.
حسن زادگان : به علت تصمیمات خلاف قانون
اعضای هیات مرکزی نظارت ، استعفاء کردیم
داوود حسن زادگان در جمع خبرنگاران امور مجلس ، علت استعفای خود و موحد را تصمیمات خلاف قانون اعضای هیات مرکزی نظارت عنوان کرد و گفت : تصمیمات هیات با پاسخ استعلام های مراجع چهارگانه تطبیق نداشت ؛ لذا به این روند اعتراض کردیم ؛ ولی اصرار اعضای دیگر باعث شد که استعفای خود را تقدیم رئیس مجلس کنیم. حسن زادگان در مورد این که چرا استعفای خود را به رئیس هیات نداده اید، گفت : چون 2نفر استعفائ کردیم ، هیات مرکزی رسمیت قانونی ندارد. وی درباره این که آیا تایید صلاحیت اعضای نهضت آزادی موجب استعفای شما شده است ، گفت : یک مورد بحث نهضت آزادی است ، هیات نظارت عده ای را باید رد می کرد که نکرد و عده ای را هم باید تایید می کرد که نکرد. همچنین جهانبخش خانجانی ، سخنگوی وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار ما دراین باره اظهار کرد: استعفای این اعضای هیات مرکزی نظارت باید به تایید و تصویب برسد و در آن صورت ، مجلس باید در اسرع وقت برای آنها جانشین تعیین کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا جلسات این هیات و تصمیمات متخذه از زمان استعفای این 2عضو رسمی و قانونی است یا خیر، گفت : دراین باره من اطلاعی از آیین نامه داخلی این هیات ندارم و خود اعضا باید پاسخگو باشند. رضا یوسفیان ، عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نیز گفت : انتخابات شوراها حتما در موعد مقرر انجام خواهد شد و در هر حال ، مجلس حتما فکری به حال این موضوع خواهد کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها