jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۸۱۲۷   ۱۸ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۵۱

گروه حوادث: بازپرس جنایی تهران به دنبال تحقیق از زن 27‌ساله‌ای که متهم است مادر شوهر خود را به قتل رسانده، برای این زن متهم قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده او با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. محمدحسین شاملو، بازپرس ویژه قتل تهران بااشاره به پرونده اتهامی زن متهم به «جام‌جم» گفت: غروب 25 تیرماه پسر جوانی که با مادر خود زندگی می‌کرد، پس از حضور در محل سکونت خود با مشاهده جسد مادرش که کنار سفره افتاده بود، موضوع را به پلیس گزارش کرد و با عزیمت ماموران کلانتری 161به محل و گزارش موضوع به دادسرا، تحقیق در این زمینه آغاز شد.

بازپرس جنایی افزود: با حضور در محل جنایت، بررسی‌های اولیه نشان می‌داد این جنایت از سوی یکی از اعضای خانواده صورت گرفته و عامل جنایت برای سرپوش گذاشتن به آن، اقدام به صحنه‌سازی و سرقت مقادیری از طلاهای مقتول 50 ساله کرده تا پلیس را گمراه کند.

تحقیقات تخصصی‌

بازپرس ویژه قتل تهران افزود: با تحقیق از اعضای خانواده، ابتدا 2 پسر مقتول دستگیر شدند و تحقیق از آنها آغاز شد، اما در ادامه و پس از بررسی‌های علمی و تخصصی ردپای عروس مقتول به نام زهرا در این جنایت به دست آمد.

شاملو افزود: با به دست آمدن این سرنخ، وی به دادسرای جنایی احضار شد و پس از تحقیق به قتل مادرشوهرش اعتراف کرد.

اعتراف‌

متهم گفت: در آغاز زندگی مشترکمان با همسرم روابط خوبی داشتیم تا این‌که میان ما، اختلافاتی به وجود آمد و در چندین مرحله نیز با خواهر شوهرم درگیر شدم که مادر همسرم درخصوص اختلاف میان ما، قضاوت بدی کرده بود.

وی افزود: یک روز قبل از جنایت نقشه قتل او را کشیدم و روز بعد وقتی مطمئن شدم کسی در خانه نیست، وارد خانه او شدم و پس از غافلگیر کردن مادرشوهرم و انداختن سیم آنتن به گردنش، او را به قتل رساندم و برای اطمینان 2 ضربه چاقو نیز به او زدم و سپس با سرقت النگوها و گوشواره‌های او، از خانه خارج شدم.

به دنبال این اعترافات، دستور بازسازی صحنه جنایت صادر و متهم تا صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

بازپرس جنایی در ادامه تصریح کرد: پس از اعتراف متهم، معلوم شد او النگوهای به سرقت‌رفته از مقتول را به یک طلافروشی‌ در حوالی میدان امام حسین (ع)‌ فروخته و عنوان می‌کند گوشواره‌ها را بیرون انداخته است.

وسوسه سرقت‌

بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی تصریح کرد: اگرچه متهم انگیزه خود را از جنایت، انتقام از مادرشوهر خود آن هم به دلیل رفتارهایش می‌داند، اما در بررسی‌های انجام شده، این فرضیه مطرح می‌شود که متهم با مشاهده جعبه حاوی طلاهای مقتول، وسوسه سرقت در وجودش شعله‌ور می‌شود و روزی که او را به قتل می‌رساند، به جستجوی جعبه طلا می‌پردازد که موفق به پیدا کردن آن نمی‌شود، اما النگو و گوشواره‌های مقتول را سرقت می‌کند.

شاملو تاکید کرد: پس از پایان آخرین مرحله از تحقیقات و اعتراف صریح متهم به قتل، قرار مجرمیت وی صادر و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال خواهد شد تا در این ارتباط تصمیم‌گیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر