jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۶۵۸   ۱۶ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۰

گروه اقتصاد: رئیس مرکز آمار ایران از آغاز تطبیق اطلاعات تکمیل شده با پایگاه‌های ثبت احوال، خودرو، وزارت رفاه و تامین اجتماعی و سهام عدالت خبر داد. محمد مدد درگفتگو با برنا با بیان این که هنوز پردازش اطلاعات اقتصادی خانوارها به پایان نرسیده است، تصریح کرد: 63 میلیون ایرانی فرم‌های جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار را تکمیل کرده‌اند که حاکی از مشارکت 90 درصدی مردم است. وی با اشاره به پایان جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها اظهار کرد: برخی از استان‌ها درخواست تمدید جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها داشتند که در حال بررسی این مساله هستیم.

رئیس مرکز آمار گفت: با توجه به این که اطلاعات اقتصادی خانوارها از طریق مدارس جمع‌آوری می‌شد و هم‌اکنون نیز مدارس کار خود را آغاز کرده‌اند؛ به دنبال تعریف ساختار جدیدی برای جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی آن دسته از خانوارهایی که موفق به پرکردن اطلاعات نشدند هستیم. مدد در مورد راستی‌آزمایی اطلاعات نیز خاطرنشان کرد: 4/99 درصد اطلاعات هویتی افراد در فرم اطلاعات اقتصادی خانوار شامل نام، فامیل، سریال شناسنامه، کد ملی، نام همسر و فرزندان درست بوده است.به گفته وی تاکنون راستی‌آزمایی 35میلیون ایرانی درخصوص اطلاعات هویتی آنها به پایان رسیده است.رئیس مرکز آمار تصریح کرد: البته راستی‌آزمایی فوق شامل سایر اطلاعات اقتصادی خانوارها مانند تعداد املاک و یا خودروهای شخصی افراد نمی‌شود.مدد گفت: هنوز به راستی‌آزمایی سایر اطلاعات اقتصادی خانوارها نپرداخته‌ایم.

رئیس مرکز آمار افزود: برای اطمینان از راستی‌آزمایی به تطبیق اطلاعات تکمیل شده با پایگاه‌های ثبت احوال، خودرو، وزارت رفاه و تامین اجتماعی و سهام عدالت می‌پردازیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر