jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۰۳۷۲۵   ۳۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۹:۰۴

با پیشنهاد فدراسیون ایران و تایید سازمان تربیت ‌بدنی

ایران از عضویت در فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای انصراف داد

فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای ایران از عضویت در فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای اعلام انصراف کرد.

به گزارش ایسنا ، بر اساس پیشنهاد فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای ایران و تایید سازمان تربیت بدنی، انصراف ایران از عضویت در فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای رسما اعلام شد.

روابط عمومی این فدراسیون در نمابری، دلایل این تصمیم را به این شرح اعلام کرده است:«پیرو مذاکرات و مکاتبات متعدد دو و نیم سال گذشته (سابقه این مشکلات در دوره مدیریت قبلی این فدراسیون) و با توجه به برطرف نشدن مشکلات فی‌مابین ، بر اساس پیشنهاد این فدراسیون و تایید سازمان تربیت بدنی بدینوسیله مراتب انصراف فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای جمهوری اسلامی ایران از عضویت در فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای را اعلام می‌داریم».

اهم دلایل این اقدام به شرح ذیل می‌باشد:

1 ـ فدراسیون بین‌المللی هیچ نقشی برای فدراسیون ملی جمهوری اسلامی ایران که مبدا این ورزش است، قائل نبوده حتی نقشی کم رنگ‌تر از سایر اعضاء (افغانستان ، تاجیکستان و...)

2 ـ فدراسیون بین‌المللی خارج از وظایف و حیطه اختیارات خود علیرغم امضاء توافق نامه فی‌مابین همواره به طور مستمر در امورات داخل کشور و فدراسیون ملی دخالت کرده و به تذکرات داده شده نیز توجهی نمی‌کند.

3 ـ بسیاری از آیین نامه‌ها، قوانین و مقررات ورزش باستانی و کشتی پهلوانی بدون توجه به نظرات کارشناسی فدراسیون ملی، تدوین و در دنیا نشر می‌یابد در حالی که ‌باید مبانی فنی این ورزش طبق نظرات فنی فدراسیون ملی (به عنوان کشور مبداء) تنظیم شود. ضمن آنکه ظرفیت و اشراف فنی فدراسیون ملی کاملا واضح و غیر قابل انکار است.

4 ـ بسیاری از سیاست‌ها و اقدامات فدراسیون بین‌المللی، منطبق و هماهنگ با سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وسازمان تربیت بدنی کشور نیست.

5 ـ اصول فرهنگی و فنی حاکم بر ارزش‌ها و اصالت‌های این ورزش در ترویج و توسعه جهانی آن ، مورد نظر ، دقت و رعایت فدراسیون بین‌الملی قرار نمی‌گیرد.

بدیهی است پس از تاریخ اعلام انصراف از عضویت (27 شهریور87) هیچ تیم یا نماینده‌ای به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران حق حضور در فعالیت‌های آن فدراسیون را نخواهند داشت.


این فدراسیون اعلام کرده است، برای تشریح و توضیحات بیشتر در این زمینه، ساعت 11 صبح فردا ، یک‌شنبه 31 شهریور «علیرضا صفارزاده» رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای ایران در نشستی خبری با حضور نمایندگان محترم رسانه‌های جمعی به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر