jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۲۹۲۶   ۲۵ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۳۸

گروه فرهنگ و هنر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ایجاد یک نهضت قرآنی در جامعه شد و آموزش و پرورش را بهترین مبنا برای آغاز این حرکت معرفی کرد. به گزارش مهر، محمدحسین صفارهرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سومین هم‌اندیشی جامعه قرآنی، در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های قرآنی صورت ‌گرفته توسط مرکز توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، یادآور شد: برنامه‌های قرآنی در حال حاضر به‌ همت این مرکز در حال انجام است که بودجه اختصاص یافته به آن نیز معادل بودجه برخی از معاونت‌ها و حتی در برخی موارد بیشتر است، از همین‌ رو استعدادهای قرآنی در این مرکز تقویت می‌شود.

وی با اشاره به افزایش 20 برابری بودجه قرآنی، افزود: در طول این سه ‌سال، فعالیت‌های قرآنی از نظر مادی افزایش چشمگیری داشته که البته ما به این میزان اکتفا نکرده و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارتقای فعالیت‌های قرآنی اهتمام جدی دارد.

وی افزود: از وزارت آموزش و پرورش خواستیم موضوع آموزش قرآن را چون آموزش زبان فارسی جدی بگیرد و روخوانی و قرائت صحیح قرآن را طی یک برنامه سه‌ساله به دانش‌آموزان آموزش دهد و فهم معارف قرآن را نیز در سایر مقاطع تحصیلی پیگیری کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر