jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۰۲۰۹۲   ۲۴ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۱:۰۲

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با تاکید بر این که همه یارانه‌ها به یکباره حذف نمی‌شود، تصریح کرد: برخی اقلام ممکن است در مرحله اول یا دوم حذف شوند، اما قطعا یارانه کالاهای اساسی مثل نان و کالاهایی که با کوپن‌های ارزاق واگذار می‌شوند، در مراحل اول و دوم حذف نخواهند شد.

عبدالرضا مصری در گفتگو با ایسنا، با بیان این که پس از آزاد شدن یارانه‌ها قاعدتا تغییرات قیمتی را در کشور شاهد خواهیم بود، گفت: بر همین اساس باید به طریقی عمل کنیم که قدرت خرید دهک‌های پایین جامعه افزایش یابد و این قدرت را تا دهک هفتم حفظ کنیم.
یکی از اقشاری که از یارانه‌های کشور استفاده می‌کنند،‌ اتباع غیرمجاز بویژه افاغنه هستند که به گفته مسوولان وزارت کشور، هر یک از آنها روزانه «5 دلار» از این یارانه‌ها استفاده می‌کنند.

وزیر رفاه درباره این که آیا در طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، فکری برای این قشر که یارانه کشور را می‌بلعند شده است یا خیر ، گفت: اینها به عنوان گروه خاص تلقی می‌شوند و چون شناسایی شده و بانک اطلاعاتی آنها موجود است ، اگر پس از اجرای طرح تحولات اقتصادی آسیبی به آنها برسد ، در آن زمان در موردشان تصمیم‌گیری می‌شود و فعلا این یارانه متعلق به ایرانیان است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر