jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۹۵۹۳   ۲۹ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۹

وزیر کشور با بیان این که بیش از 70درصد آلودگی شهر تهران ناشی از خودروهای در حال حرکت است ، تاکید کرد: سهم صنعتگران کشور در مبارزه با آلودگی هوا بویژه در شهر تهران بیش از دیگران است .

عبدالواحد موسوی لاری که در نخستین همایش تبدیل سوخت خودروها به گاز طبیعی فشرده و در روز هوای پاک سخن می گفت ، افزود: هم اکنون میانگین مصرف بنزین برای هر خودروی تاکسی در شهرها 30لیتر در روز است که اگر این خودروها گازسوز شوند، به ازای هر تاکسی سالانه حدود 1700دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد. وی واردات خودرو را با هدف به حرکت درآوردن چرخه اقتصادی کشور و حل معضل آلودگی هوا، نادرست خواند . موسوی لاری به مصرف سالانه بیش از 18میلیارد لیتر بنزین در کشور اشاره کرد و از همه کارشناسان و متخصصان خواست برای جلوگیری از این روند که به اقتصاد و محیط زیست ضربه می زند، چاره ای بیندیشند. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم با اشاره به الزامی شدن معاینه فنی خودروها در تهران ، آن را یکی از محورهای برنامه جامع کاهش آلودگی هوا دانست و گفت : تاکنون 500هزار خودرو در تهران برگه معاینه فنی دریافت کرده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر