jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۹۵۸۸   ۲۹ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۶

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت : با تصویب ردیف مستقلی در بودجه سالانه و اختصاص 50میلیارد تومان ، دولت مکلف است کلیه بدهی خودبه فرهنگیان را تا پایان سال 82پرداخت کند.

بیژن شهبازخانی روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: کمیته ای به ریاست معاون اول رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی موظف است بر پرداخت بدهی دولت به کارکنان آموزش و پرورش نظارت کنند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، کل میزان طلب وزارت آموزش و پرورش را از دولت 230میلیارد تومان ذکر کرد. نماینده مردم ملایر در مجلس تصریح کرد: در صورت تصویب نهایی این پیشنهاد دولت موظف است قبل از تنظیم هزینه عمرانی ، کلیه دیون فرهنگیان اعم از یارانه مسکن ، پاداش پایان خدمت و شرایط مناطق محروم را محاسبه کرده و به فرهنگیان پرداخت کند. وی اظهار کرد: باتوجه به نقش بارزی که کارکنان زحمتکش آموزش و پرورش در کشور ایفائ می کنند، شایسته نیست کارهای عمرانی با حقوق و مطالبات فرهنگیان انجام شود. مدیر کل دفتر امور آموزش و پرورش سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز گفت : دیون فرهنگیان و سایر کارکنان دولت در ردیف متمرکزی پیش بینی شده و در 2سال آینده بتدریج پرداخت خواهد شد. وحید کیارشی ، افزود: باوجود محدودیت اعتبارات کل کشور در بودجه سال 82، افزایش اعتبارات بخش آموزش و پرورش قابل توجه است . وی اظهار کرد: جمع اعتبارات هزینه ای از محل بودجه عمومی برای سال آینده به 33تریلیون و 324میلیارد ریال رسیده است که نسبت به سال 81حدود 2/22 درصد رشد نشان می دهد. کیارشی ، با اشاره به رشد 40درصدی اعتبارات عمرانی فصل آموزش و پرورش عمومی ، درخصوص دستاوردهای اجرایی این اعتبارات ، گفت : برای سال آینده 400میلیارد ریال به منظور جایگزینی مدارس غیراستاندارد فرسوده و کپری در ردیف اعتبارات استانی اختصاص یافته و پیش بینی می شود دست کم 6هزار کلاس درس جایگزین شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر